مالیات سال 95 اصناف افزایش نمی‌یابد

  تاریخ چاپ:1395/10/06
.

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: با توجه به شرایط فعلی اقتصاد تلاش می‌کنیم، مالیات اصناف و مشاغل در سال 95 را بدون افزایش مانند سال گذشته دریافت کنیم. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، تقوی‌نژاد در برنامه «تیتر امشب» شبکه خبر سیما گفت: مالیات از حقوق برخی اقشار جامعه بدون هماهنگی است و خیلی افراد با حقوق‌های میلیاردی ممکن است مالیات نپردازند.

او گفت: در 9 ماه گذشته درآمد مالیاتی کشور 58 هزار میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال گذشته 28 درصد رشد نشان می‌دهد. وی افزود: 28 درصد رشد مطلوبی است که 92 درصد درآمدهای مالیاتی براساس آنچه پیش بینی شده بود، تحقق یافته است.رئیس سازمان امور مالیاتی کشور ادامه داد: علاوه بر 9 هزار میلیارد تومان عوارضی که دریافت کردیم از ابتدای اجرای قانون مالیات ارزش افزوده، تاکنون 60 هزار میلیارد تومان مالیات دریافت شده است.

او افزود: در سه ماه پایانی سال رشد درآمدها بالاتر است، بالاترین درآمد مالیاتی مربوط به اشخاص حقوقی دولتی و غیردولتی است که 40 درصد درآمدها بر این بخش متمرکز است.

تقوی نژاد گفت: سال 88 این قانون اجرایی شد که در حال حاضر بعد از بحث مربوط به اشخاص حقوقی، مالیات ارزش افزوده حدود 40 درصد درآمدها را تشکیل می‌دهد. او ادامه داد: طبق قانون صنفی که در مجلس تصویب شد، در تکمیل آن ماده 121 تصویب شد و در آیین‌نامه دولت پیش‌بینی‌های لازم انجام شده است که در راستای آن لایحه‌ای تصویب و به مجلس فرستاده شد و کلیات آن به تصویب رسید.


منبع: روزنامه دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =