استقرار طرح جامع مالیاتی تا پایان امسال/افزایش درآمدهای مالیاتی

طیب‌نیا خبرداد؛

استقرار طرح جامع مالیاتی تا پایان امسال/افزایش درآمدهای مالیاتی

 دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵


وزیر امور اقتصادی و دارایی از استقرار طرح جامع مالیاتی تا پایان امسال خبرداد و گفت: این طرح می‌تواند منشاء تحولات اساسی در اقتصاد ملی باشد.

علی طیب‌نیا گفت: بدون تردید باید گفت طرح جامع مالیاتی، مهمترین طرح اقتصادی دو دهه اخیر کشور است که اجرای آن می‌تواند منشاء تحولات اساسی در اقتصاد ملی ایران باشد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: یکی از مولفه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی، کاهش وابستگی به نفت است، موضوعی که همواره طی دهه‌های اخیر از سوی صاحب‌نظران و مسئولان به عنوان یک دغدغه جدی مطرح بوده و از مهمترین طرح‌هایی است که در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب در دستور کار دولت قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: در جلسه اخیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نیز که با حضور معاون‌اول رئیس‌جمهور برگزار شد، وی ضمن ابراز رضایت از روند پیشرفت پروژه، بر اولویت‌دار و مهم‌بودن طرح جامع مالیاتی تاکید مضاعف داشت.

طیب‌نیا در ادامه تاکید کرد: این طرح یک طرح پویا به شمار می‌رود و مجریان آن باید توجه داشته باشند که طراحی و اجرای آن باید به گونه‌ای باشد که درجه تمکین مودیان مالیاتی را با رضایت‌مندی بالا ببرد و همچنین زمینه تحقق عدالت در مالیات ستانی و ارتقاء رضایت عمومی را در پی داشته باشد.

وزیر اقتصاد با اشاره به گزارش ارایه شده در این جلسه گفت: بر اساس گزارشی که ارایه شده می‌توان با اطمینان گفت که روند پیشرفت پروژه رضایت‌بخش است؛ اما باز هم نیاز به کار جهادی و تلاش مجاهدت‌گونه دارد تا به وعده‌ای که به مردم داده شده عمل شود. بر این اساس تا پایان سال جاری شاهد استقرار این طرح در نظام مالیاتی کشور باشیم.

وی همچنین افزود: یقین داشته باشید که تحقق این هدف و استقرار کامل طرح جامع مالیاتی طرحی ماندگار برای همه دست اندرکاران این طرح خواهد بود، زیرا اجرای آن سبب تحقق عدالت مالیاتی، حراست از بیت المال، شفافیت اقتصادی و رعایت هرچه بیشتر حقوق مردم خواهد شد .

وی در پایان به عملکرد مناسب سازمان امور مالیاتی در ۶ ماهه سال جاری اشاره کرد و بیان داشت: خوشبختانه سازمان امور مالیاتی در ۶ ماهه اول سال جاری عملکرد خوبی داشته و امسال ضمن افزایش درآمدهای مالیاتی، شاهد کاهش قابل ملاحظه نارضایتی مودیان نیز بوده ایم که جای خرسندی دارد.


منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =