پرداخت تسهیلات رونق تولید در آذربایجان شرقی آغاز شد

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان:

پرداخت تسهیلات رونق تولید در آذربایجان شرقی آغاز شد

سخاوت خیرخواه دبیر كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان شرقی
.

تبریز – دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان شرقی از آغاز پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید در این استان خبر داد.

به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، سخاوت خیرخواه پیش از ظهر سه شنبه


با بیان این مطلب گفت: بعد از ابلاغ دستور العمل تامین مالی سرمایه در گردش واحد های تولیدی و طرح های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی از سوی وزیر صنعت، معدن وتجارت، اقدامات اجرایی آن در استان انجام و از هفته جاری پرداخت تسهیلات واحد های تولیدی از سوی بانک ها آغاز شده است.


وی ادامه داد: تا کنون نزدیک به ۳۰۰ واحد تولیدی برای اخذ تسهیلات به بانک های استان معرفی شده اند که با طی مراحل و تکمیل پرونده در بانک های عامل، پرداختی ها شروع و در همین راستا تسهیلات هشت واحد تولیدی پرداخت شده و نزدیک به ۱۰۰ واحد در مرحله عقد قرار داد با بانک های عامل برای تامین نقدینگی هستند.


دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان شرقی از بانک های عامل در اجرای سریع این طرح قدردانی و ابراز امیدواری کرد که طرح رونق تولید و همچنین اقداماتی که در خصوص تسهیل امور تولید و رفع موانع از سر راه تولید در استان انجام می گیرد موجب بهتر شدن وضعیت تولید خواهد شد.


خیرخواه با تاکید بر اینکه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تمام همت و تلاش خود را به کار گرفته تا بخشی از مشکلات تولید را از این طریق مرتفع کند، گفت: روند آغاز شده برای بهبود وضعیت صنعت و تولید امیدوار کننده است و خوشبختانه یک افق دید مشترک برای حمایت از تولید در استان شکل گرفته که ادامه این روند به نفع اقتصاد کشور و رفع سایر مشکلات کشور و استان خواهد شد.


منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + یک =