فهرست به روز شده تولیدات و خدمات داخلی

فهرست به روز شده تولیدات و خدمات داخلی

 


جناب آقای مهندس محمدرضا نعمت زاده وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت طی نامه شماره 60/84435 مورخ 1395/4/10به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خواستار اطلاع رسانی در خصوص فهرست به روز شده تولیدات و خدمات داخلی شده است که متن نامه مذکور جهت اطلاع اعضای محترم انجمن مدیران صنایع به شرح زیر ارائه می گردد.


جناب آقای جلال­ پور

رئیس محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران

موضوع: فهرست به ­روز شده تولیدات داخلی

با سلام

احتراماً بر اساس تکلیف ماده (3) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور (مصوب 1391/5/1)، بدینوسیله به استحصار می­رساند،  فهرست تولیدات و خدمات داخلی که با همکاری تشکل­ های مربوط به­ روزرسانی گردیده است در لینک »توانمندی­ های تولیدی، خدماتی داخل کشور» در پرتال این وزارتخانه به نشانی WWW.MIMT.GOV.IR قرار داده شده است. لطفاً مقرر فرمایید کلیه واحدها، سازمان­ ها و شرکت­ های زیرمجموعه آن دستگاه و پیمانکاران آن­ها به فهرست یاد شده مراجعه و از خرید کالا و خدمات خارجی که نام آ­ها در آن فهرست درج گردیده است خودداری نمایند.


ضمناً با توجه به مفاد ماده (4) قانون مذکور که مقرر می ­دارد «اگر استفاده از تولیدات و خدمات داخل کشور ممکن نباشد، با توافق بالاترین مقام اجرایی دستگاه­ های موضوع ماده (2) این قانون حسب مورد و وزیر صنعت، معدن و تجارت، دستگاه­های مزبور می­توانند نیاز طرح یا پروژه خود را از خدمات یا محصولات خارجی تامین کنند»  لذا مقتضی است قبل از هرگونه اقدام در مورد سفارش و یا خرید خارجی کالای مورد نظر مراتب جهت بررسی و اتخاذ تصمیم به وزارت صنعت، معدن و تجارت منعکس شود. همچنین یادآوری می نماید، ماده (5) همان قانون تاکید دارد که ارجاع کلیه فعالیت ­ها از جمله تامین کالا فقط به شرکت­ های ایرانی ذیصلاح مجاز است و در صورت عدم ارائه خدمات مورد نظر از سوی شرکت­ های ایرانی می­ باید با رعایت ماده (4) «هماهنگی با وزارت صنعت، معدن و تجارت» اقدام مقتضی صورت پذیرد.

                               محمدرضا نعمت زاده

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 1 =