دعوت از استان‌های صنعتی و تولیدگران برای حضور در کابل

تاریخ چاپ:1395/03/23

.


 در پی صدور مجوز برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی صنایع کوچک و خطوط تولیدی ایران در افغانستان، مدیر برگزاری این نمایشگاه گفت: تاکنون نمایشگاهی در خارج از کشور برای معرفی و عرضه ماشین‌آلات و دستگاه‌های صنعتی و تولیدی ایران برگزار نشده و با برگزاری این نمایشگاه در کابل، صادرات ماشین‌آلات و خطوط تولیدی کشور کلید می‌خورد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، سیدعلیرضا صدرزاده افزود: نمایشگاه‌هایی که از سوی ایران در کشورهای هدف صادراتی برگزار می‌شود مربوط به توانمندی‌های کالایی است و اکنون که زمینه برگزاری نمایشگاهی با موضوع صادرات ماشین‌آلات و خطوط تولیدی ایران در افغانستان فراهم شده است، می‌توان به صادرات در این بخش امیدوار بود. این نمایشگاه فرصتی را برای آشنایی آنها با ماشین‌آلات صنعتی ایران و تامین نیازهایشان فراهم می‌آورد. صدرزاده در عین حال یادآور شد: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای فعالان تولیدی ایران است تا از یکسو در کنار صادرات کالا، صادرات ماشین‌آلات را نیز تجربه کنند و از سوی دیگر برخی خطوط تولیدی را که در ایران به دلیل تغییر ذائقه مشتریان چندان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، در افغانستان عرضه کنند.

مدیر برگزاری نمایشگاه ضمن دعوت از صاحبان ماشین‌آلات تولیدی برای مشارکت در نمایشگاه پیشنهاد داد که سه استان صنعتی خراسان رضوی، اصفهان و آذربایجان شرقی، صنایع کوچک خود را در قالب پاویون‌های استانی ساماندهی و در این نمایشگاه مشارکت کنند و از این طریق بازاریابی و صادرات ماشین‌آلات ایرانی را توسعه دهند. وی در مورد کیفیت برگزاری این نمایشگاه نیز خاطرنشان کرد: نمایشگاه تخصصی صنایع کوچک و خطوط تولیدی ایران در سه بخش کلی برگزار خواهد شد؛ بخش نخست مربوط به ماشین‌آلات صنایع غذایی از قبیل فرآورده‌های لبنی، کیک و نان، شیرینی و شکلات و… است، بخش دوم به ماشین‌آلات صنعتی مانند کوره‌ها، کمپرسورها، موتورهای جوش، صنایع تزریق لاستیک و پلاستیک، نساجی، صنایع چوب، کیف و کفش و… اختصاص دارد و در بخش سوم هم ماشین‌آلات صنایع ساختمانی و معدنی مانند دستگاه‌های استخراج سنگ، ساخت بتن و… حضور خواهند داشت. نخستین نمایشگاه تخصصی صنایع کوچک و خطوط تولیدی ایران در افغانستان با مجوز رسمی سازمان توسعه تجارت 26 تا 28 تیرماه سال جاری در فضایی به وسعت 2 هزار متر مربع در کابل برگزار می‌شود.


منبع: روزنامه دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + یازده =