پاکستان خواهان گسترش روابط تجاری با ایران است

به نقل از ایرنا- مشاور نخست وزیر پاکستان در امور بازرگانی، تولید و سرمایه‌گذاری گفت: خواهان پیشرفت و گسترش روابط تجاری بین دو کشور هستیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «عبدالرزاق داوود» روز شنبه در نهمین نشست اجلاس کمیته مشترک تجاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان اظهار داشت: آیندگان باید بدانند که تشکیل این کمیته آغازگر حل مشکلات دو کشور در حوزه تجاری بوده است.
وی افزود: پاکستان خواهان پیشرفت و گسترش روابط در زمینه های مختلف تجاری از جمله حمل و نقل کالا، تهاتر محصولات، کاهش تعرفه ها و ایجاد بازارچه های مرزی در مسیر تجارت آزاد است.
داوود با تاکید بر اینکه در تلاش برای برداشتن موانع تجاری دو کشور هستیم، خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته در خصوص همکاری استراتژیک برنامه‌ریزی‌ها و توافقاتی انجام شد اما تاکنون محقق نشده است و امیدوارم گام‌های توسعه تجارت برای دو کشور از امروز برداشته شود.
وی با بیان اینکه ظرفیت‌های بسیاری در ایران و پاکستان وجود دارد، تصریح کرد: دو کشور در زمینه مبادلات تجاری، مکمل یکدیگر هستند اما برای توسعه همکاری ها باید تلاش بیشتری داشته باشیم.

به گزارش ایرنا، دستور کار اصلی نهمین نشست کمیته مشترک تجاری ایران و پاکستان با حضور وزرا و مقامات ارشد، امور تجاری و بازرگانی است که به موجب آن تازه‌ترین تحولات مرتبط با همکاری‌های دوجانبه اقتصادی، بازرگانی، تجارت مرزی، گمرک و توسعه بازارچه‌های مشترک مرزی بررسی خواهد شد.

علاوه بر این، موضوعاتی چون قراردادهای تجارت ترجیحی و تجارت آزاد میان ایران و پاکستان و همکاری در برپایی نمایشگاه با حضور مقامات بانکی، تجاری، بخش خصوصی و مسوولان اتاق‌های بازرگانی دو کشور همسایه پیگیری خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =