مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل تا پایان خرداد است

 

مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل تا پایان خرداد است


.
سازمان امور مالیاتی کشور آماده دریافت اظهارنامه الکترونیک مالیاتی صاحبان مشاغل است.

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل تا پایان خرداد است، گفت: سازمان امور مالیاتی کشور آماده دریافت اظهارنامه الکترونیک مالیاتی صاحبان مشاغل است.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، محمدتقی پاکدامن با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی کشور از ابتدای امسال موظف به اجرای اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم است، گفت: یکی از مهم‌ترین تغییرات در قانون جدید، تغییر مهلت ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی صاحبان مشاغل (اشخاص حقیقی) از تیر به خرداد است.

وی با اشاره به اینکه این تغییر با هدف سهولت و سرعت بخشیدن در ارائه اظهارنامه مالیاتی و افزایش راندمان ارائه خدمات به مودیان محترم صورت گرفته است، افزود: با توجه به اینکه فرم اظهارنامه الکترونیک عملکرد سال ۱۳۹۴ بر روی سایت سازمان قرارداده شده است، صاحبان مشاغل می‌توانند از هم اکنون با مراجعه به سامانه عملیات الکترونیک این سازمان به آدرس WWW.TAX.GOV.IRنسبت به ارسال اظهارنامه و پرداخت مالیات به صورت الکترونیک اقدام کنند.

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر اینکه سیاست سازمان دریافت اظهارنامه به صورت کاملاً الکترونیک است و ارائه نسخه کاغذی به واحدهای مالیاتی ضرورتی ندارد، ادامه داد: امیدواریم صاحبان مشاغل (اشخاص حقیقی) از هم‌اکنون نسبت به ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی خود اقدام کنند تا در روزهای پایانی دچار مشکل نشوند.

پاکدامن خاطرنشان‌کرد: اگر فردی در موعد مقرر اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه نکند، علاوه براینکه نمی‌تواند از معافیت‌ها و تسهیلاتی که در قانون پیش‌بینی شده استفاده کند، به هر میزان درآمدی که کسب می‌کند، مشمول مالیات خواهد بود و از این بابت مشمول جریمه تسلیم نکردن اظهارنامه هم می‌شود.

Email this page


منبع: روزنامه اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − شش =