ممنوعیت ثبت سفارش ۸۰ ردیف تعرفه‌ای کالا از کشورهای خارجی به ویژه آمریکا

در پی تاکید مقام معظم رهبری از سوی وزیر صنعت ابلاغ شد


ممنوعیت ثبت سفارش ۸۰ ردیف تعرفه‌ای کالا از کشورهای خارجی
.
به ویژه آمریکا

یک مقام مسئول در وزارت صنعت گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت طی هفته گذشته فهرستی را تدوین کرده که بیش از ۸۰ ردیف تعرفه‌ای کالاهای خارجی به ویژه آمریکایی ممنوع شده است.

۹۵/۰۲/۱۹ :: ۱۰:۲۴

گروه اقتصادی- خبرگزاری فارس؛ طی هفته اخیر مقام معظم رهبری در سخنان خود تاکید کردند که باید واردات کالاهایی که مشابه داخلی آن وجود دارد، ممنوع شود و در عین حال واردات کالاهای مصرفی از آمریکا نیز جزء مواردی بود که ایشان طی ماه‌های اخیر بر آن تاکید داشتند.


در همین راستا محمد رضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور تدوین فهرستی از کالاهای مصرفی که کالای مشابه با کیفیت داخلی آن وجود دارد، را صادر کرد.


یک مقام مسئول در وزارت صنعت که نخواست نامش در خبر ذکر شود، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: آقای نعمت‌زاده طی هفته گذشته لیستی شامل 80 ردیف تعرفه‌ای که بیش از 100 قلم کالای پرمصرف را شامل می‌شود، تدوین کرده که این کالاها مشابه داخلی باکیفیت دارند و از این پس ثبت سفارش برای واردات آنها ممنوع می‌شود.


وی در مورد جزئیات این کالاها اضافه کرد: همه این کالاها وارداتشان از این پس از کشورهای خارجی به ویژه امریکا ممنوع خواهد بود، به جز ابزار دقیق پزشکی که از این فهرست خارج شده است و این لیست به تمام سازمان‌های ذی‌ربط برای اجرا ابلاغ شده است.


منبع: خبرگزاري فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 10 =