ابلاغیه پنج بندی جهانگیری برای تحقق اقتصاد مقاومتی

خطاب به دستگاه های اجرایی صادر شد

ابلاغیه پنج بندی جهانگیری برای تحقق اقتصاد مقاومتی

شناسهٔ خبر: 12232435


معاون اول رئیس جمهوری طی ابلاغیه هایی جداگانه به دستگاه‌های اجرایی، تصویب نامه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ناظر به پروژه‌های اولویت دار برنامه‌های ملی اقتصاد مقاومتی که در آن وظایف و تکالیف هر یک از دستگاه‌ها برای اجرای این پروژه‌ها به وضوح مشخص شده است را ابلاغ کرد.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس جمهوری، اسحاق جهانگیری پروژه‌های مصوب کارگروه‌های برنامه ملی اقتصاد مقاومتی را برای وزارتخانه‌های نیرو، راه و شهرسازی، نفت، امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، معاونت حقوقی رئیس جمهوری، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، معاونت اجرایی رئیس جمهوری، معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرده است.بر این اساس، دستگاه مربوطه موظف به اجرای این پروژه‌های اولویت دار برنامه‌های ملی اقتصاد مقاومتی به عنوان اولویت‌های اجرایی در سال 95 شده‌اند.

در این ابلاغیه‌ها بر نکات و موارد ضروری در 5 بند به شرح زیر تأکید شده است:

1- پروژه‌های مصوب برای اجرا در سال 95 می‌بایست توسط «دستگاه مجری» با اولویت و در چارچوب « نظام یکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی» اجرا و تکمیل شوند. کلیه مسئولیت‌ها از زمان ابلاغ تا اتمام پروژه بر عهده «دستگاه مجری» خواهد بود.

2-‌ «دستگاه مجری» با قید فوریت حداکثر ظرف مدت دو روز برای تسریع در اجرای هر یک از آنها نسبت به صدور حکم برای معاون یا معاونین ذیربط خود به‌عنوان مجری اقدام و به دبیرخانه ستاد معرفی نماید.

3-‌ مجری منصوب از سوی وزیر یا بالاترین مقام «دستگاه مجری» موظف است ظرف مدت یک هفته پس از ابلاغ این مصوبه برای هر یک از پروژه‌ها در چارچوب منشور پروژه مندرج در «نظام یکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی»، «برنامه عملیاتی» تهیه و پس از تأیید رئیس دستگاه اجرایی به دبیرخانه ستاد ارائه نماید.

4- تأمین منابع مالی لازم برای اجرای هر یک از پروژه‌های مصوب بر عهده «دستگاه مجری» می‌باشد و مجری می‌بایست در چارچوب اعتبارات، وظایف و اختیارات دستگاه مجری، کلیه اقدامات لازم را برای تأمین مالی پروژه به نحوی بعمل آورد که پروژه طبق زمانبندی مصوب اجرا شود.

5- «دستگاه مجری» موظف است هر دو هفته یکبار به صورت مستمر، گزارش اقدامات بعمل آمده برای اجرای هر یک از پروژه‌ها و عملکرد را در چارچوب «نظام یکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی» و شاخص‌های مصوب ستاد به دبیرخانه ستاد گزارش نماید. در بخش دیگر این ابلاغیه آمده است:

-‌ کلیه دستگاه‌های اجرایی موظف به انجام همکاری‌های لازم با « دستگاه مجری» برای اجرای پروژه‌های اولویت دار « مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی» برای اجرا در سال 1395 می‌باشند.

-‌ اجرای هر یک از پروژه‌ها بر اساس «نظام یکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی» و مصوبات ستاد، توسط دبیرخانه ستاد مورد پایش قرار می‌گیرد. برای نظارت بر اجرا و حصول اطمینان از پیشرفت پروژه‌های مصوب، بازدیدهای میدانی به صورت اتفاقی در دستور کار ستاد قرار می‌گیرد. -دبیرخانه ستاد پس از بررسی گزارش‌های واصله از «دستگاه مجری» و مستندات مربوط، موضوع را جهت پیگیری اجرای پروژه،  در دستور کار «نشست سه جانبه رئیس ستاد، دستگاه مجری و دبیرخانه ستاد» که به‌صورت هفتگی تشکیل می‌شود، قرار می‌دهد.


منبع: روزنامه ايران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =