جمع آوری اطلاعات کاربران بدون مجوز تامین اجتماعی پیگرد قانونی دارد

 مدیرکل دفتر راهبری سیستم های سازمان تامین اجتماعی گفت: انتشار سامانه‌های مشابه و جمع آوری اطلاعات کاربران بدون اخذ مجوزهای لازم از سازمان تامین اجتماعی، پیگرد قانونی دارد.

به گزارش روز چهارشنبه اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، علی معیری اظهار داشت: طی روزهای اخیر، سایت bamantamin.com در شبکه‌های مجازی منتشر شده است که متعلق و مورد تأیید سازمان تامین اجتماعی نیست و مبالغی را جهت ارائه خدمت از درخواست کننده اخذ می کند.
وی تصریح کرد: جهت صیانت از اطلاعات بیمه شدگان و پیشگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی از کد کاربری، گذر واژه و شماره تلفن همراه مخاطبان سازمان تامین اجتماعی، توجه به هشدارهای امنیتی این سازمان ضروری است و مسئولیت هرگونه بهره برداری از سامانه های غیرمجاز که مورد تأیید این سازمان نیست، بر عهده فرد بوده و متوجه سازمان نیست.
معیری ادامه داد: مخاطبان تامین اجتماعی باید خدمات غیرحضوری این سازمان را تنها از طریق پورتال رسمی سازمان به نشانی http://tamin.ir و سامانه خدمات غیرحضوری به آدرس https://eservices.tamin.ir دریافت کنند.

مدیرکل دفتر راهبری سیستم های سازمان تامین اجتماعی با اشاره به توسعه و پیاده سازی ارائه خدمات غیرحضوری در این سازمان، گفت: تنها سرویس‌هایی به مخاطبان سازمان جهت بهره‌برداری معرفی می‌شوند که تمامی آزمون های امنیتی و کارکردی را گذرانده و مورد تأیید این سازمان باشند.

وی ادامه داد: همچنین مخاطبان این سازمان توجه داشته باشند، هنگام مراجعه به سایت های سازمان، از معتبر بودن آدرس نمایش داده ‌شده در مرورگر اینترنتی خود اطمینان حاصل کنند.
مدیرکل دفتر راهبری سیستم های تامین اجتماعی اضافه کرد: در استفاده از شبکه‌های اجتماعی و تارنماهای اینترنتی، از بارگیری فایل یا کلیک بر روی پیوندهای غیرمعتبر که اغلب شامل پیشنهادات متعددی  نظیر دریافت سوابق بیمه ای و پرداخت اینترنتی لیست حق بیمه و از جمله موبایل اپلیکیشن کارپرداز (استعلام سابقه کار) هستند، خودداری شود.
وی تاکید کرد: با عنایت به افزایش سرویس های غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی، سپردن نام و رمز عبور و اطلاعات حساب کاربری خود به غیر منجر به تهدیدات و سوء استفاده های بعدی از نام کاربری در سرویس های سازمان می شود. بنابراین بیمه شدگان این سازمان از در اختیار گذاشتن اطلاعات حساب کاربری، در فضای مجازی اعم از کانالها و گروه های شبکه اجتماعی که توسط روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی تأیید و اطلاع رسانی نشده است، خودداری کنند.
وی متذکر شد: اپلیکیشن تلفن همراه تامین اجتماعی من، تنها اپلیکیشن معتبری است که به لحاظ کارکردی و امنیتی مورد تأیید بوده و نگارش جدید آن با قابلیت نمایش سوابق بیمه شدگان، منتشر شده است.

سازمان تأمین اجتماعی با حدود ۴۳ میلیون نفر بیمه شده و مستمری بگیر، در حال حاضر ۶۰ نوع خدمت بیمه‌ای و درمانی به صورت غیرحضوری به افراد زیرپوشش ارائه می‌دهد. این سازمان دارای مراکز مختلف بیمه‌ای و درمانی است و ۳۵۶ بیمارستان و درمانگاه تأمین اجتماعی بخش قابل توجهی از خدمات درمانی مورد نیاز بیمه شدگان را به صورت رایگان تأمین می‌کند.

بخش بیمه‌ای این سازمان دارای ۴۸۰ شعبه در سراسر کشور است و خدمات بیمه‌ای از طریق این واحدها به جامعه تحت پوشش ارائه می‌شود. همچنین برای تسهیل امور و دسترسی آسان‌تر مردم به خدمات تأمین اجتماعی، شعب اقماری و کارگزاری‌های این سازمان نیز به عنوان واحدهای وابسته به شعب، مشغول فعالیت هستند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 14 =