تشکیلات نهمین دوره اتاق بازرگانی ایران مشخص شد

کمیسیون‌های دوره نهم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نشست هیات نمایندگان اتاق‌های کشور در مشهد با رای‌ اعضا مشخص و ساختار تشکیلاتی نهمین دوره اتاق ایران شکل گرفت.

مسئول دبیرخانه کمیسیون های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران روز یکشنبه در این اجلاس گفت: در ابتدا کمیسیون های پیشنهادی از سوی این دبیرخانه ۱۷ مورد شامل «انرژی، احداث و خدمات فنی، پول و سرمایه، تسهیل تجارت و مدیریت واردات، توسعه صادرات غیرنفتی، حقوقی و حمایت‌های قضایی و مقرراتی، حمل و نقل، صنایع، فناوری و ارتباطات، کسب و کارهای دانش‌بنیان، کشاورزی، گردشگری و صنایع وابسته، محیط زیست، مالیات، کار و تامین اجتماعی، معادن و صنایع معدنی و تلفیق» بود.

مهدی تاجیک افزود: در این نشست پس از نظرخواهی از هیات نمایندگان اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور و رای‌گیری از آنان عناوین ۱۶ کمیسیون با رای ۸۶ درصدی اعضا به تصویب رسید اما کمیسیون تلفیق رای نیاورد.

وی ادامه داد: با پیشنهاد هیات نمایندگان اتاق‌های کشور تشکیل کمیسیون اقتصاد کلان با رای ۶۵ درصدی و کمیسیون مسئولیت اجتماعی و حاکمیت شرکتی با رای ۷۶ درصدی نیز به تصویب رسید اما پیشنهاد تشکیل کمیسیون تشکل‌ها موفق به اخذ رای کافی نشد.

مسئول دبیرخانه کمیسیون های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: در پایان ۱۸ کمیسیون تخصصی مشورتی مورد تایید اعضای هیات نمایندگان اتاق های بازرگانی سراسر کشور شامل انرژی، احداث و خدمات فنی و مهندسی، بازار پول و سرمایه، تسهیل تجارت و مدیریت واردات، توسعه صادرات غیرنفتی، حقوقی و حمایت‌های قضایی و مقرراتی، حمل‌و نقل و لجستیک، صنایع، فناوری و ارتباطات، کسب و کارهای دانش بنیان، کشاورزی، آب و صنایع وابسته، گردشگری و کسب و کارهای وابسته، محیط زیست و توسعه پایدار، مالیات، کار و تامین اجتماعی، معادن و صنایع معدنی، بازرگانی داخلی و اقتصاد کلان و مسئولیت اجتماعی و حاکمیت شرکتی تصویب و تشکیل شد.

نخستین نشست اعضای هیات نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران پس از رای گیری اعضا برای تعیین کمیسیون‌ها به کار خود پایان داد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =