آخرین مهلت تکمیل اظهارنامه‌های مالیاتی اصناف

نایب‌رییس اتاق اصناف ایران اعلام کرد:

نایب‌رییس اتاق اصناف ایران مهلت تکمیل اظهارنامه‌های مالیاتی واحد‌های صنفی را تا پایان خرداد اعلام کرد و گفت: واحد‌های صنفی می‌توانند با مراجعه به کافی‌نت‌های معتبر نسبت به تکمیل اظهارنامه‌ها اقدام کنند. به گزارش تسنیم، جلال‌الدین محمد شکریه از توافق دو جانبه اتاق اصناف کشور و سازمان امور مالیاتی خبر داد و اظهار کرد: واحد‌های صنفی تا پایان خرداد فرصت دارند با مراجعه به کافی‌نت‌های معتبر و دارای پروانه کسب نسبت به تکمیل اظهارنامه‌های الکترونیکی خود اقدام کنند. نایب‌رییس اتاق اصناف ایران در تشریح توافق انجام شده مابین این نهاد و سازمان امور مالیاتی عنوان کرد: افزایش صفر تا ۱۵ درصدی مالیات سال ۹۷ نسبت به شرایط اقتصادی هر کدام از واحد‌های صنفی از جمله تصمیمات بسیار خوبی بوده که بین دو طرف مورد موافقت قرار گرفته است.

شکریه ضمن تشویق اصناف و کلیه واحد‌های صنفی برای تنظیم اظهارنامه‌های مالیاتی در موعد مقرر یاد شده تصریح کرد: معافیت‌های مالیاتی تا زمانی قابل اجرا هستند که مدارکی دال بر افزایش درآمد هر کدام از واحد‌های صنفی مطابق با جداول تعریف شده به سازمان امور مالیاتی ارجاع نشده باشد. او در مورد نحوه محاسبه مالیات واحد‌های صنفی که تا پیش از سال ۹۷ به میزان ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مالیات پرداخت می‌کردند افزود: مالیات این صنوف در سال ۹۷ بدون تغییر می‌ماند به بیان دیگر مالیات قابل پرداخت واحد‌های صنفی مشمول این بند افزایش پیدا نمی‌کند. او به مقدار و درصد افزایش مالیات واحد‌های صنفی که بین ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان در سال مالیات پرداخت می‌کردند اشاره کرد و گفت: مالیات این دسته از صنوف طبق توافقات انجام شده ۵ درصد رشد خواهد داشت که می‌توانند به صورت اقساط نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

نایب‌رییس اتاق اصناف ایران از افزایش ۹ درصدی مالیات سال ۹۷ واحد‌های صنفی که بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان مالیات می‌دادند خبر داد وافزود: مالیات واحد‌های صنفی که بالاتر از ۱۰ میلیون تومان مالیات در سال پرداخت می‌کردند نیز برای سال ۹۷ چیزی در حدود ۱۵ درصد رشد داشته است. شکریه آخرین مهلت پرکردن اظهارنامه‌های مالیاتی توسط هرکدام از واحد‌های صنفی را تا آخر خرداد اعلام کرد و بیان کرد: بعید است که سازمان امور مالیاتی کشور نسبت به تمدید این مدت زمان اقدام کند بنابراین از تمام صاحبان واحد‌های صنفی می‌خواهیم از فرصت باقی‌مانده نهایت استفاده را ببرند.

منبع

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 2 =