تسهیلات مالیاتی برای تامین مالی پروژه‌ها

قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد

تسهیلات مالیاتی برای تامین مالی پروژه‌ها

خبرگزاری ایسنا:  دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ – کد خبر: 94111912543

 

 

قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور از اعطای تسهیلات جدید مالیاتی برای تامین مالی پروژه‌ها و سرمایه در گردش بنگاه‌های تولیدی خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از رسانه مالیاتی ایران، محمدقاسم پناهی با اشاره به اینکه رونق صنعت با تکیه بر تولید داخلی همواره دغدغه اصلی همه مسئولان نظام بوده‌است، گفت: درنظر گرفتن تسهیلات و مزایای مالیاتی از سوی قانون‌گذار در آخرین اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم از مهم‌ترین اقداماتی است که سازمان امور مالیاتی در جهت حمایت از تولیدکنندگان داخلی به انجام رسانده‌است.

وی با بیان اینکه تامین مالی پروژه‌ها و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی همواره یکی از دغدغه‌های اصلی تولیدکنندگان بوده‌ است، از روش جدید برای تامین مالی همراه با معافیت مالیاتی خبرداد و افزود: علاوه بر تامین مالی از طریق سیستم بانکی و بازار سرمایه، در اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم روش دیگری تدوین شده است که بر اساس آن بنگاه‌های تولیدی می‌توانند از مشارکت اشخاص حقیقی و حقوقی برای تامین مالی پروژه‌ها و سرمایه در گردش استفاده‌کنند.

قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور اظهار کرد: براساس ماده 138 مکرر اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم، آورده نقدی اشخاص برای تامین مالی پروژه، طرح و سرمایه در گردش بنگاه‌های تولیدی، معادل حداقل سود مورد انتظار عقود مشارکتی از پرداخت مالیات بر درآمد معاف می‌شود و برای پرداخت‌کننده سود نیز معادل سود پرداختی مذکور به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی تلقی می‌شود.

وی در خصوص شرط برخورداری از این معافیت مالیاتی، تصریح‌کرد: استفاده‌کننده از این معافیت مالیاتی نباید تا دو سال آورده نقدی را از بنگاه تولیدی خارج کند.

پناهی با اشاره به اینکه هدف قانون‌گذار از این روش کاهش فشار تامین مالی از بانک‌ها و بازار سرمایه و کمک به رونق تولید است، بیان کرد: با این تدبیری که در قانون ایجاد شده، امیدواریم از اول سال 1395 به بعد بنگاه‌های تولیدی مشکلات کمتری در تامین منابع مالی داشته‌ باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 14 =