به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، در این نشست، اعضای این شورا به طرح دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند و اعضای هیات‌رئیسه با اعلام حمایت از شورای مشورتی تشکل‌ها، به برنامه‌ریزی‌ این اتاق برای توسعه و تقویت تشکل‌ها و ورود این بخش از اقتصاد کشور به تصمیم‌سازی‌ها تاکید کردند. محمدرضا مرتضوی، رئیس شورای مشورتی تشکل‌های اتاق تهران، با ارائه گزارشی از روند شکل‌گیری این نهاد و عملکرد آن طی چهار ماه گذشته، گفت: تشکل‌ها و اتحادیه‌های عضو اتاق بازرگانی از توانمندی و ظرفیت بالایی برخوردار هستند و شورای مشورتی تشکل‌ها می‌تواند به‌عنوان بازوی مشورتی و اجرایی اتاق بازرگانی نقش خود را در راستای اهداف بخش‌خصوصی در عرصه‌های مختلف اقتصادی ایفا کند. وی یکی از اقدامات مشترک میان اتاق بازرگانی تهران و تشکل‌ها را ارزیابی عملکرد و رفتار سازمان بورس، طی دو سال اخیرعنوان کرد و خواستار بررسی و تحلیل نقاط ضعف و قوت این نهاد از سوی بخش‌خصوصی شد.

همچنین علی نقیب دیگر عضو شورای مشورتی تشکل‌های اتاق تهران و از مدیران صنعتی در بخش‌خصوصی به شرایط اخیر اقتصادی اشاره کرد و بر استفاده از ظرفیت تشکل‌ها برای برون‌رفت از مشکلات داخلی تاکید کرد. به گفته وی در صورتی که تشکل‌ها و اتحادیه‌ها با حمایت‌های درست و به‌موقع، قدرت واقعی خود را به‌دست آورند، با کمک این بخش‌ها می‌توان برون‌رفت از مشکلات اقتصادی و رفع موانع موجود را تضمین کرد.  در این جلسه، دیگر اعضای شورای مشورتی تشکل‌های اتاق تهران دیدگاه‌های خود را مطرح کردند. کاوه زرگران، دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران و عضو هیات نمایندگان اتاق تهران بر حمایت اتاق بازرگانی از برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی توسط تشکل‌ها تاکید کرد. رضا پدیدار دیگر عضو هیات نمایندگان اتاق تهران و از اعضای هیات‌مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران گفت: تلاش‌های صورت گرفته از سوی اتاق تهران در جهت حمایت از تشکل‌ها و به‌ویژه راه‌اندازی خانه تشکل‌ها را قابل‌تقدیر دانست.

همچنین در این نشست، مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران یکی از اولویت‌های کاری این اتاق در دوره هشتم هیات نمایندگان اتاق بازرگانی را کمک به تشکل‌ها برای دستیابی به توانمندی بیشتر و نقش‌آفرینی ملموس در سیاست‌گذاری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها عنوان کرد. خوانساری راه‌اندازی خانه تشکل‌ها از سوی اتاق تهران را در همین راستا عنوان کرد و گفت: با تجهیز یک ساختمان در مرکز تهران، تشکل‌ها مکان مناسبی برای رسیدگی به امور خود به‌دست آورده‌اند. وی با اشاره به تصویب آیین‌نامه حمایت از تشکل‌ها در هیات‌رئیسه اتاق تهران، اظهار کرد: براساس این آیین‌نامه، برنامه‌های توانمندسازی و توسعه‌ای تشکل‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه نرم‌افزار، پژوهش و آموزش، برگزاری نمایشگاه‌ها و نیز تهیه بانک اطلاعاتی در دستورکار قرار گرفته است. وی از دیگر برنامه‌های اتاق تهران برای کمک به تشکل‌ها را ارائه تسهیلات برای خرید ساختمان اداری تشکل‌ها عنوان کرد. رئیس اتاق تهران با اشاره به درخواست تشکل‌ها برای واگذاری برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی به این بخش، گفت: دراین رابطه در اتاق تهران جلسات کارشناسی زیادی برگزارشده است و درحال‌حاضر نیز اتاق تهران این آمادگی را دارد تا طرح مدون شورای تشکل‌ها در رابطه با این موضوع را در اختیار دولت قرار دهد و برای تحقق این خواسته، آن را از طریق معاون اول رئیس‌جمهوری پیگیری کند. همچنین موضوعات دیگری از جمله تشکیل کارگروه ستاد مقابله با تحریم‌ها در اتاق تهران، تاکید دوباره بر حمایت اتاق تهران از تشکل‌ها و اقدامات این اتاق برای توانمندسازی این بخش از اقتصاد کشور، درخواست از شورای مشورتی تشکل‌ها برای ارائه پیشنهادها و سازوکار تقویت تشکل‌ها و تدوین طرح جامع اجرایی واگذاری برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی به تشکل‌ها در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

منبع