نباشد جهان برکسی پایدار/ همه نام نیکی بود یادگار

“مردانی هستند که هیچ داد و ستد و خرید و فروشی ایشان را از یاد خداوند و برپا داشتن نماز و پرداختن زکات باز نمی دارد ، واز روزی که در آن دل ها و دیدگان دگرگون شود ، بیمناکند ” ( سوره نور – آیه ۳۷)

آخرین برگ از دفتر زندگی انسانی وارسته و دانشمند، کار آفرین و مدیری برجسته و یار و همرزمی بس ارزشمند و تشکل گرا، مرحوم حاج آقا رضا تحصیلی ورق خورد و وجود شریفش از دریچه عروج به پیشگاه معشوق مشرف شد. بی تردید فقدان این مدیر توانا و انسان توسعه یافته صنعتی تشکل گرا و دارای فرهنگ تشکلی برای جامعه اقتصادی و تشکل های بخش خصوصی میهن مان رویدادی ناگوار است و جبران آن به آسانی میسر نخواهد شد.

حاج آقا رضا تحصیلی به اتفاق ما پانزده یار صنعتگر، در بحبوحه روزهای پربحران بهمن ماه ۱۳۵۷ در مقابل تصویب و اجرای قانون حفاظت صنایع که رفتاری بحران آفرین و ضد تولیدی و برعلیه صنعتگران و کارآفرینان بود و خلع ید از بسیاری از واحد صنعتی و اقتصادی بخش خصوصی را رقم زد و بنگاههای اقتصادی متعلق به بخش خصوصی را یکی پس از دیگری به محاق مصادره و دولتی شدن برد، در نهایت شهامت و فداکاری ایستادگی کرد. پایمردی مجموعه ای که با توسل به حضرت امام (ره ) و رهبر معظم انقلاب که حامی تولید و فعالیت های سالم بخش خصوصی بودند ، در نهایت ثمره داد و به حقانیت بخش خصوصی و سیاستهای اصل ۴۴ انجامید.

حاج آقای رضا تحصیلی ضمن آنکه بنگاه تولیدی خود را که از زمره بهترین بنگاههای اقتصادی و برندهای مطرح در تولید شیرآلات (شیرآلات شیبه ) بود، اداره می کرد همچنین از وقت گذارترین افراد برای رشد ، پاگیری ، تقویت و توسعه کمی و کیفی انجمن مدیران صنایع چه در مقام دبیر کلی و خزانه داری و چه در مقام عضوی از اعضای هیات مدیره بود.

آن مرحوم و یار و همرزم تازه درگذشته، اعتقادی عمیق به ضرورت پیشرفت و توسعه کشور داشت و چنین باورمند بود که تحقق این مهم از طریق اقتصاد آزاد و رقابتی و با همدلی و همکاری تمامی فعالان و دلسوزان این حوزه و در چارچوب نهادها و تشکل های مستقل و متکی به توان ونیروی اعضا امکان پذیر است و بر این آخری یعنی اهمیت کار تشکلی بسیار پای می فشرود.

باور و اعتقادی بس صحیح و اصولی، چرا که در فرآیند ” تشکل گرایی ” است که شخصیت ، ذهنیت و الگوهای رفتاری انسان ها دچار تحول مثبت می شود و تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها و بسیج امکانات و هم افزایی نیروها برای تغییر در گستره ملی فراهم می شود.

ما صنعتگران بخش خصوصی کشور و کارآفرینان زمان حاضر مرهون زحمات و تلاشها و اقدامات و فعالیت های مرحوم حاج آقا رضا تحصیلی و تحصیلی ها می باشیم .

ضمن ابراز مراتب تسلیت و همدردی با بازماندگان ، دوستان و همکاران علی الخصوص یاران انجمن مدیران صنایع ، از پروردگار متعال آمرزش روح آن مرحوم رامسئلت می نمایم.

خدایا به لطف خویش ، روحش را شاد و مقامش را در جوار قدسی درگاهت بلندمرتبه بفرما.

همه مرگ راییم برنا و پیر                          به رفتن خرد بادمان دستگیر

نامش ماندگار ، یادش گرامی باد.
محسن خلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =