اختلال تلفنی در مرکز مخابراتی شهید محسنیان تهران از ۲۱ دیماه

شرکت مخابرات ایران اعلام کرد : ارتباط تلفنی مرکز مخابراتی شهید محسنیان برای انجام عملیات کابل برگردان با هدف توسعه شبکه کابلی از فردا(۲۱ دیماه) مختل می شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از مخابرات منطقه تهران، ارتباط تلفنی مشترکان در مرکز مخابرات شهید محسنیان با پیش شماره های ۶۶۷۸ تا ۶۶۸۲ در محدوده بلوار معلم غربی، یافت آباد، بزرگراه آزادگان، الغدیر جنوبی و حریم رودخانه کن به مدت ۷۲ ساعت با اختلال همراه است.

براساس آخرین گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضریب نفوذ تلفن ثابت کشور در بازه زمانی ابتدای سال ۱۳۸۶ تا انتهای شهریورماه امسال در حالی به رقم ۳۸٫۶۹ درصد رسید که در سال ۱۳۸۶ این ضریب۳۳٫۴۳ درصد و در پایان خردادماه امسال ۳۸٫۶۱ بود.

تعداد تلفن های ثابت دایری کشور تا پایان پارسال ۳۰ میلیون و ۵۰۶ هزار و ۶۳۳ شماره بود و خردادماه امسال به ۳۰ میلیون و ۵۹۰ هزار و ۳۲۳ شماره رسید.
ضریب نفوذ تلفن ثابت به عدد ۳۸٫۶۹ نشان دهنده آن است که با وجود توسعه تلفن همراه در کشور و توزیع بیش از ۱۶۵ میلیون سیم کارت هنوز تلفن ثابت جایگاه خود را در بین مردم از دست نداده و همچنان وسیله ارتباطی مردم با یکدیگر است.
تعداد مشترک پهن باند ثابت کشور تا پایان اسفندماه پارسال ۹ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۲۳ مشترک بوده، اما در پایان شهریور ماه امسال به ۱۰ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۱۱۸مشترک رسید.

تعداد تلفن همگانی کشور نیز تا پایان سال ۱۳۹۵ حدود ۱۱۵هزار و ۷۶۴دستگاه بود، که تا پایان خردادماه امسال به رقم ۱۱۵ هزار و ۵۵۰ دستگاه رسید که این امر نشان از کاهش تعداد دستگاه های تلفن همگانی در کشور در رقابت با تلفن همراه است.
شمار روستاهای دارای تلفن خانگی بر پایه تازه ترین گزارش، دفتر بررسی های فنی معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به رقم ۴۸ هزار و ۹۷۶ روستا رسید.


منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 9 =