سامانه حقوقی گمرکات اجرایی ر‌اه‌اندازی شد

سامانه حقوقی گمرکات اجرایی ر‌اه‌اندازی شد

 گمرک ایران اعلام کرد: سامانه جدید گمرک در حوزه حقوقی با هدف حذف سیستم کاغذی و انجام نظارت برخط (آنلاین) راه‌اندازی شد.

تاریخ خبر: 12/04/1396

 


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از گمرک، یکی از برنامه‌های سال 96 دفتر حقوقی گمرک جمهوری اسلامی ایران راه‌اندازی و بهره‌برداری از سامانه ثبت پرونده‌های دعاوی حقوقی کیفری و دیوان عدالت اداری بوده است.
از این رو با هماهنگی و همکاری دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات گمرک ایران این سامانه نهایی شد و از تاریخ یک تیرماه در گمرکات اجرایی به صورت آزمایشی مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
این سامانه همسو با سیاست‌های اعلامی رییس کل گمرک ایران و با هدف حذف اسناد کاغذی و نظارت بهینه بر پرونده‌های متشکله حقوق کیفری و دیوان عدالت اداری در گمرکات اجرایی طراحی و اجرا شده است.
مهمترین دستاوردهای این سامانه سرعت در نظارت بر پرونده‌های متشکله، دفاع بهینه و به موقع از حقوق دولت، اطلاع همه مدیران و مسئولان از تعداد در نوع پرونده‌های متشکله و گزارش‌گیری دقیق و سریع است.
قبل از راه‌اندازی این سامانه برای نظارت بر پرونده‌های متشکله در گمرکات اجرایی مستلزم اخذ اوراق پرونده‌ها به صورت کاغذی از گمرکات اجرایی با صرف زمان طولانی بود، اما با راه‌اندازی این سامانه علاوه بر نظارت بهینه توسط دفتر حقوقی فرآیند تشکیل پرونده و اقدامات گمرکات اجرایی را آسان می‌کند و مدیران به طور مستقیم می‌توانند به صورت سیستمی و برخط از فرآیند پیگیری و اقدامات در پرونده‌های موجود در سامانه مطلع شده و نظارت لازم را داشته باشد.
همچنین برای آموزش کارشناسان و رفع ابهامات این حوزه کارگاه آموزشی با حضور کارشناسان حقوقی در تاریخ 21 تیرماه جاری برگزار خواهد شد.


منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =