آغاز تجمیع واحدهای تولیدی لوازم خانگی

مدیرکل وزارت صنعت خبر داد:

آغاز تجمیع واحدهای تولیدی لوازم خانگی

چهارشنبه / ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

.

لوازم خانگی

مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت از آغاز تجمیع واحدهای تولید لوازم خانگی در سراسر کشور خبر داد.

عباس هاشمی با اشاره به اینکه تجمیع واحدهای تولیدی لوازم خانگی کلید خورده است، اظهار کرد: تعدادی از واحدهای تولیدکننده لوازم خانگی در کشور در ظرفیت‌های غیراقتصادی ایجاد شده‌اند و آن گونه که باید فعالیت ندارند. بنابراین راهکاری مدنظر قرار گرفت تا بتوانیم با تجمیع آنها در این رابطه ظرفیت‌سازی کنیم.

وی ادامه داد: راهکارهای ارائه شده در راستای تجمیع ظرفیت واحدهای تولیدی است تا بر این اساس ادغام شوند هر چند که این ادغام به لحاظ مالکیتی نیست، چرا که مباحث حقوقی مانع از این اقدام است.

مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه بسته‌های تشویقی در نظر گرفته شده تا واحدهای تولیدکننده لوازم خانگی در راستای تجمیع گام بردارند و با ظرفیت اقتصادی بیشتری فعالیت کنند، گفت: این طرح به وزیر صنعت، معدن و تجارت حدود سه ماه قبل ارائه شد و وی تاکید کرد که این موضوع به واحدهای استانی نیز ابلاغ شود تا سندیکاها و تشکل‌های صنعتی از این مسئله مطلع شوند.

هاشمی همچنین به سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از برجام اشاره کرد و افزود: پس از برجام بحث قطعه‌سازی محصولات مدنظر قرار گرفت تا بتوان برای وارد شدن به شبکه جهانی گام برداشت. علاوه بر این تولید با کیفیت هر چه بیشتر همکاری با تولیدکنندگان معتبر جهانی و جذب سرمایه‌گذاران خارجی از دیگر برنامه‌های مورد تاکید این وزارتخانه است.


منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 3 =