بخشنامه جديد گمرك براي كمك به توليد داخل

 بخشنامه جديد گمرك براي كمك به توليد داخل

شنبه 19 فروردین 1396
.


گمرك ايران در بخشنامه برنامه جديد دولت براي حمايت از واحدهاي توليدي را به گمركات سراسر كشور ابلاغ كرد.

به گزارش روابط‌عمومي گمرك ايران، بر اساس برنامه جديد محور اصلي حمايت از توليدكنندگان داخلي براي تسهيل و تخفيف در ورود مواد اوليه و كالاهاي واسطه‌يي مورد نياز در چارچوب سياستي پياده‌سازي خواهد شد كه قبلا اين سياست براي خودروسازان داخلي پياده شده بود و همچنان هم اين برنامه حمايتي با عنوان ‌آي‌پي‌آي (IPI) در حمايت از قطعات وارداتي خودروسازان ادامه دارد.

بر اين اساس ميزان درصد ساخت داخل ملاك تعيين حقوق ورودي براي كالاهاي وارداتي توليد‌كنندگان داخلي خواهد بود كه قرار است جداول پيوست آن در خصوص درصد ساخت داخل واحدهاي توليدي از سوي وزارت صنعت، معدن و تجارت تهيه و به گمرك ابلاغ شود.

تمام كانتينرهاي ورودي به ايران تحت‌پوشش «ايكس‌ري»

گمرك ايران اعلام كرد كه به زودي تمام كانتينرهاي ورودي به گمرك شهيد رجايي بندرعباس تحت پوشش ايكس‌ري قرار مي‌گيرند.

به گزارش ايسنا، گمرك ايران يك دستگاه ايكس‌ري كاميوني بسيار پيشرفته را از كارخانه توليدكننده تحويل گرفته كه طي روزهاي آينده وارد بندر شهيد رجايي خواهد شد.

بر اساس اعلام مسوولان بخش تجهيز گمرك ايران، اين ايكس‌ري مي‌تواند در هر ساعت ۱۵۰كانتينر را اسكن و تصاوير محتويات كانتينرها را در اختيار بخش فني گمرك قرار دهد كه مراحل جانمايي اين دستگاه در محوطه بندر شهيد رجايي در حال انجام است تا به زودي نصب و مورد بهره‌برداري قرار گيرد.

بر اساس اين گزارش، تمام هزينه‌هاي خريد اين ايكس‌ري‌هاي كاميوني پيشرفته از محل منابع داخلي گمرك ايران تامين و پرداخت شده و قرار است برنامه تجهيز گمركات به دستگاه‌هاي كنترلي پيشرفته، طي روزهاي آينده وارد فاز جديدي شود.

گمرك ايران طي سال‌هاي اخير تعداد پنج دستگاه ايكس‌ري كاميوني از محل منابع مالي داخلي خود خريداري و در گمركات اجرايي نصب كرده و در حال حاضر تعداد ۱۱دستگاه ايكس‌ري كاميوني در گمركات كشور فعالند كه دو دستگاه از اين تعداد در گمرك بندر شهيد رجايي فعال است.

اين گزارش همچنين به ميزان فعاليت‌هاي تجاري گمرك شهيد رجايي پرداخته است كه بر اين اساس، روزانه به‌طور ميانگين ۲۰۰۰ كانتينر از بندر شهيد رجايي وارد مي‌شود كه بخشي از اين كانتينرها واردات قطعي بوده و بخش ديگري به ترانزيت خارجي از طريق بندر شهيد رجايي اختصاص دارد.


منبع: روزنامه تعادل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + چهارده =