کمیسیون اروپا دامپینگ ایران را رد کرد/تعرفه موقتی در کار نیست

رویترز اعلام کرد؛

کمیسیون اروپا دامپینگ ایران را رد کرد/تعرفه موقتی در کار نیست

تاریخ خبر:
اگرچه کمیسیون اروپا تصمیم گرفته تعرفه‌های موقتی برای واردات فولاد از کشورهایی همچون ایران را اعمال نکند، اما ممکن است برخی کشورها را به عنوان ناقض مقررات و تلاش برای دامپینگ معرفی کند.

به نقل از رویترز، چندی پیش برخی شرکت های اروپایی شکایت هایی را مطرح کردند مبنی بر این که برخی کشورها از جمله ایران، با قیمت هایی پایین و غیرعادلانه به اروپا فولاد صادر کرده و موجب شده‌اند تولید کنندگان اروپایی نتوانند با آنها رقابت نمایند.

در این میان یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود به رویترز گفته که کمیسیون اروپا اعمال تعرفه های موقتی را رد کرده، اما این تنها یک گام است. کمیسیون اروپا از اظهارنظر در این باره خودداری کرده است. همچنین یوروفر، که نمایندگی صنعت فولاد اروپا را بر عهده دارد، اعلام کرده که این تعرفه ها برای حمایت از این بخش ضروری است؛ این در حالی است که صنعت فولاد اروپا پس از افت قیمت فولاد در سال ۲۰۱۵، کم کم در حال ترمیم شدن است.

یوروفر در بیانیه ای اعلام کرد: «اگر کمیسیون با تولید مازاد کشورهایی علاوه بر چین مقابله نکند، بخش فولاد اروپا را در معرض نیروهای مخرب ظرفیت مازاد تولید فولاد جهان قرار خواهد داد؛ بر این اساس هرگونه تصمیمی مبنی بر عدم اعمال تعرفه های موقتی بر فرآورده های فولادی وارداتی از ایران و ۴ کشور دیگر به اروپا که در ساخت و ساز و تولید ماشین آلات استفاده دارد، غیرقابل درک خواهد بود.

یوروفر در گذشته تنها نگران واردات بی رویه فولاد از چین، به عنوان بزرگترین تولید کننده فولاد جهان به اروپا بود، اما اکنون چین شروع به کاهش تولید فولاد خود کرده و میزان افزایش تولید فولاد هند هم در حال کند شدن است. به گفته یوروفر تهدید جدید متوجه صنعت فولاد اروپا از جانب ایران است.


منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هفده =