هیات تجاری خراسان شمالی عازم گرجستان شد

هیات تجاری خراسان شمالی عازم گرجستان شد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی گفت: 15 نفر از تجار و بازرگانان این استان در قالب هیات تجاری و اقتصادی به منظور پیگیری توافق های سفر قبلی و همچنین گسترش روابط تجاری روز سه شنبه عازم کشور گرجستان شدند.

تاریخ خبر: 11/08/1395

 


محمد صمدی فعالیت اعضای این هیات 15 نفره را در بخش های صنعت، تجارت، کشاورزی، گردشگری، عمران، صادرات و واردات عنوان کرد.
وی افزود: مدت زمان اقامت هیات تجاری – بازاریابی به کشور گرجستان 10 روز خواهد بود که در این مدت علاوه بر مذاکره با شرکت های خصوصی و دولتی برای گسترش مبادلات تجاری، در زمینه نحوه اجرای قراردادهای تجاری گذشته هم گفت و گو خواهد شد.
صمدی همچنین از اهداف دیگر اعزام این هیات را بازدید از زمین های کشاورزی و کشاورزی مکانیزه، مطالعه بازار و امکان سنجی جهت توسعه صادرات غیرنفتی و مبادلات تجاری دانست.
وی اظهار کرد: اعضای این هیات ملاقات هایی با اعضای اتاق مشترک ایران در گرجستان، اتاق بازرگانی تفلیس، وزارت کشاورزی خواهند داشت و علاوه بر این، از زمین های کشاورزی این کشور بازدید خواهند کرد.
هیات تجاری و بازاریابی خراسان شمالی شهریورماه امسال هم به منظور مبادله تجاری و سرمایه گذاری مشترک در کشور گرجستان حضور پیدا کرد که منجر به انعقاد چندین قرارداد و تفاهم نامه مشترک هم شد.
هم اکنون تعداد کارت های بازرگانی این استان 300 مورد است که از این تعداد 100 کارت فعال و 200 کارت به علت مسائل و مشکلاتی از قبیل مالیات، بیمه و سایر موارد غیر فعال هستند.
خراسان شمالی حدود 400 واحد تولیدی و صنعتی با سرمایه گذاری 13 هزار میلیارد ریال و اشتغال 11هزار نفر دارد که از لحاظ داشتن صنایع بزرگ صنعتی در بین 31 استان کشور رتبه دهم را داراست.
سهم اشتغال در این استان در سه بخش کشاورزی با 39.6 درصد، صنعت با 24.3 درصد و خدمات 36.1 درصد است.
سهم این استان همچنین در حوز کشاورزی بیش از میانگین کشور است اما در حوزه صنعت و خدمات پایین تر است.
براساس آمارهای موجود، استان خراسان شمالی در نیمه نخست امسال 32 میلیون دلار کالا به خارج از کشور صادر کرده است.


منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 2 =