مذاکره برای افزایش نرخ سیمان صادراتی

مذاکره برای افزایش نرخ سیمان صادراتی/بررسی رشد ۲۰ درصدی قیمت سیمان در بازار عراق و افغانستان

خبرگزاری فارس: مذاکره برای افزایش نرخ سیمان صادراتی/بررسی رشد ۲۰ درصدی قیمت سیمان در بازار عراق و افغانستان

یک کارشناس صنعت سیمان از انجام بررسی برای افزایش قیمت پایه سیمان صادراتی ایران خبر داد و گفت: امکان افزایش ۲۰ درصدی قیمت سیمان صادراتی به عراق و افغانستان وجود دارد.

جمعه : ۹۵/۰۶/۲۶
 .

علی‌ محمد بُد در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به شیب منفی تقاضای خرید سیمان در سال گذشته، اظهار داشت: با توجه به اینکه شیب منفی تقاضا به عدد به صفر رسیده و وضعیت شرکت‌های سیمانی بهبود یافته است، اکثر کارخانه‌های سیمان تخفیف‌های فروش محصولات خود را حذف کرده‌اند و در عین حال، بررسی‌ها برای افزایش قیمت پایه سیمان صادراتی نیز در حال انجام است.

وی ادامه داد: با توجه به تصمیمات دولت، پیش‌بینی می‌شود، وضعیت تقاضا برای سیمان طی نیمه دوم امسال بهتر شود و به همین خاطر، کارخانه‌ها برای حذف تخفیف‌های فروش خود تصمیم‌گیری کرده‌اند.

این کارشناس صنعت سیمان گفت: هم اکنون قیمت‌ سیمان در حداقل‌ها قرار دارد و ادامه فروش با تخفیف سیمان به ضرر کارخانه‌ها خواهد بود.

وی با اشاره به برگزاری جلساتی بین تولیدکنندگان سیمان برای افزایش قیمت پایه صادراتی این محصول، گفت: امکان افزایش 20 درصدی قیمت سیمان صادراتی به بازار عراق فراهم است و در مورد بازار افغانستان نیز می‌توان افزایش 19 تا 20 درصدی قیمت‌ها را اعمال کرد.


منبع: خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + شش =