پروازهای ایران- ترکیه‌ از سر گرفته شد

تاریخ چاپ:1395/04/28 
.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی كشوری اعلام كرد: پروازهای برنامه‌ای شركت‌های هواپیمایی داخلی و شركت‌های هواپیمایی تركیه‌ای از سرگرفته شد. رضا جعفرزاده با اعلام این خبر گفت: از آنجا كه پروازها به علت وقوع كودتای نافرجام در تركیه از ساعت 23:30 روز جمعه با بسته شدن فرودگاه‌های این كشور متوقف شده بود، با توجه به فراهم شدن انجام پروازها، شركت‌های هواپیمایی داخلی و تركیه‌ای می‌توانند نسبت به انجام پروازهای برنامه‌ای خود به این كشور اقدام كنند.

 

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) نیز با اشاره به انجام ۲۰ پرواز برای بازگشت مسافران از ترکیه گفت: پروازها تا بازگشت تمامی مسافران به ایران ادامه دارد. کوروش فتاحی با بیان اینکه تاکنون ۱۷ پرواز به کشور بازگشته است، افزود: این روند فعلا ادامه دارد و تا انتقال کامل مسافران، پرواز بدون مسافر به ترکیه می‌رود تا تمامی مسافران به کشور منتقل شوند. وی با اعلام اینکه تمامی مسافران بدون مشکل سوار هواپیما شده‌اند، اظهار کرد: مسافران از قبل بلیت تهیه کرده بودند و با همان بلیت‌ها دوباره به کشور بازگشته‌اند. فتاحی با اشاره به اینکه فعلا عزیمت به ترکیه برای گردشگران ممنوع است، گفت: مطابق اطلاعیه معاونت گردشگری، امکان پرواز به ترکیه وجود ندارد و ما فقط برنامه برای بازگرداندن مسافران داریم.

وقوع کودتا در ترکیه و تعلیق پروازهای ایران به مقصد استانبول که جمعه شب آغاز شد، مسافران ایرانی حاضر در ترکیه را سرگردان کرده و در انتظار اعلام وضعیت و تعیین تکلیف برای بازگشت به کشور قرار داده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + سه =