عقب‌گرد 60 واحدی شاخص کل بورس/ بازار سهام همچنان گنگ و سردرگم

عقب‌گرد 60 واحدی شاخص کل بورس/ بازار سهام همچنان گنگ و سردرگم

معامله‌گران بازار سهام امروز پابه‌پای بازارگردان‌های سهام در حالی شاهد حمایت سهام در گروه‌های پیشرو به ویژه در گروه خودرویی‌ها بود که در مجموع معاملات بازار سهام در آخرین روز معاملاتی این هفته در فضایی گیج‌کننده و گنگ رقم می‌خورد.

۹۵/۰۳/۱۲ :: ۱۳:۲۶


شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه 12 خرداد ماه 95، با کاهش 60 واحدی به رقم 76 هزار و 84 واحد رسید.

شاخص کل‌هم‌وزن اما با افزایش 14 واحدی عدد 13 هزار و 779 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص سهام آزاد شناور با کاهش 5 واحدی به رقم 84 هزار و 812 واحد رسید.

شاخص بازار اول نیز در حالی با کاهش 74 واحدی به رقم 53 هزار و 222 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 63 واحدی عدد 166 هزار و 481 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیکفس) با کاهش یک واحدی روی رقم 814 واحد ایستاد.

امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با 31 واحد، بانک پاسارگاد با 20 واحد و پالایش نفت بندرعباس با 16 واحد کاهش بالاترین تاثیر منفی را در محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

درمقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت ایران خودرو با 30 واحد، پتروشیمی پردیس با 27 واحد و بانک کارآفرین با 19 واحد افزایش، بالاترین تاثیر مثبت را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات بورس امروز تهران به بیش از 177 میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن 853 میلیون سهم و ارواق مالی قابل معامله طی 79 هزار و 352 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملات شرکت‌های افرا نت، گروه صنعتی بارز، گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران، پتروشیمی فجر، گروه صنعتی پاکشو، شیرین‌دارو، کارخانجات تولیدی شهید قندی یزد از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های نفت ایرانول، همکاران سیستم، تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا، بیمه نوین بازگشایی شدند.

امروز همچنین برای نخستین‌بار 10 درصد از کل سهام شرکت واسپاری ملت متعلق به شرکت گروه مالی ملت در بازار دوم بورس تهران به قیمت هر سهم 106 تومان کشف قیمت شد. همچنین امروز نماد معاملاتی اوراق صکوک اجاره گروه سرمایه‌گذاری مسکن با توجه به پرداخت آخرین اجاره‌بهای سه ماهه این اوراق در روز دوشنبه‌ این هفته، در پایان معاملات امروز متوقف شد؛ همچنین امروز یک میلیارد و 500 میلیون سهم در دست انتشار شرکت اعتباری ثامن (در شرف تاسیس) به قیمت هر سهم یکصد تومان از طریق بازار فرابورس پذیره‌نویسی شد.

به گزارش فارس امروز در بازار فرابورس 158 میلیون حق تقدم بانک آینده در بازار پایه توافقی میان کدهای درون گروهی سهامدار عمده جابجا شد. این در حالی است که در این نماد معاملاتی با وجود سفارش عرضه 50 میلیون سهمی اما تقاضای 340 میلیون سهمی به قیمت هر سهم 10 تومان در پایان معاملات امروز درج شد.

در نماد معاملاتی فولاد کاویان نیز امروز 39.5 میلیون سهم به ارزش کمتر از 6 میلیارد تومان در بازار پایه توافقی از کد سهامدار عمده حقیقی با معامله درون‌گروهی روبرو بود.

در نماد معاملاتی باغ‌میشه اما امروز 37میلیون سهم به ارزش بیش از 9 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده حقوقی کدبه کد شد.

شرکت توسعه شهری توس‌گستر نیز امروز شاهد معاملات کد به کد سهامدار عمده حقوقی در جریان بازار خرده‌فروشی بورس تهران بود.

در زامیاد اما امروز بیش از 16 میلیون سهم به ارزش بیش از 1.5 میلیارد تومان کد‌به‌کد شد.

در سخت‌آژند نیز امروز اندکی بیش از 10 میلیون سهم به ارزش بیش از 5 میلیارد تومان میان کدهای درو‌ن گروهی سهامدار عمده حقوقی جابجا شد.

امروز همچنین گسترش صنایع انرژی آذراب به دنبال برنامه معاملات انتقالی خود شاهد جابجایی 8 میلیون سهمی به ارزش بیش از 2 میلیارد ریال به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده بود.

همچنین لیزینگ رایان سایپا نیز امروز شاهد جابجایی 7 میلیون سهمی به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان در این نماد معاملاتی بود.

همچنین در نماد معاملاتی بانک پاسارگاد امروز علاوه بر معاملات دوطرفه از سوی سهامدار عمده حقیقی بازار سهام شاهد بازارگردانی ضعیف سهام در این نماد معاملاتی بود.

* بازار سهام همچنان گنگ و سردرگم

به گزارش فارس، امروز بازار سهام همپای بازارگردان‌ها در نمادهای معاملاتی پیش‌رو از جمله خودرویی‌ها شامل معاملاتی گنگ و سردرگم در کلیت معاملات امروز تالار شیشه‌ای بودند این در حالی بود که حتی عرضه اولیه سهام یک شرکت جدید نیز نتوانست شادابی چندانی را دست کم برای گروه‌های مالی و نهادهای وابسته به آن فراهم کند.

آنچه که این روزها در بورس تهران رقم می‌خورد فقر شدید نقدینگی و بی‌میلی سهامداران برای حضور در گروه‌ها و نمادهای معاملاتی پیشرو است. در عین حال درجا زدن قیمت سهام خودرویی‌ها و عدم ورود جریان نقد عملیاتی در این شرکت‌ها باعث شده تا زیر سایه سنگین رکود بر فضای کسب و کار بورس تهران نیز درجا زند.

امروز در گروه سایر کانی‌های غیرفلزی بودجه برآوردی شرکت شیشه و گاز با سرمایه 25 میلیارد تومانی برای سال مالی منتهی به پایان اسفندماه 95 به رقم 2328 ریال اعلام شد. این در حالی است که سود هر سهم پس از کسر مالیات «کگاز» در گزارش قبلی این سال مالی 257 ریال اعلام شده بود که اکنون با تعدیل مثبت 806 درصدی خود را آماده بازگشایی در هفته آینده کرده است.

در این نماد معاملاتی که پیش از این بنیاد مستضعفان از عدم تصمیم برای فروش زمین خبر داده بود به تازگی آگهی مزایده فروش زمین مهرآباد این شرکت منتشر شده و گزارش‌ها حاکی از واگذاری این دارایی‌ به شرکت نوشابه ساسان حکایت دارد که بر این اساس سهامدار عمده بنا دارد این درآمد غیرعملیاتی را از طرق افزایش ظرفیت تولید و فروش شرکت به سود عملیاتی مداوم تبدیل کند.

به گزارش فارس، امروز بازار سهام بازاری خنثی و رخوت‌آور بود که همچنان تک‌سهم‌ها و شرکت‌های کوچک به ویژه در گروه غذایی‌ها و قطعه‌سازان را مورد توجه خود قرار داده بود.


منبع: خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =