افزایش 35 واحدی شاخص کل بورس

دادوستد بیش از 322 میلیون اوراق بهادار در فرابورس؛

افزایش 35 واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس و اوراق بهادار امروز (شنبه)، با رشد 35 واحدی به 76 هزار و 448 واحد رسید.

 تاریخ خبر: 01/03/1395 | ساعت: 14:40


.

به گزارش ایرنا، در پایان معاملات امروز نزدیک به 622 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش بیش از یک تریلیون و 661 میلیارد و 287 میلیون ریال در 56 هزار و 499 نوبت خرید و فروش شد. نمادهای خودرو، رمپنا، وغدیر و فخاس با رشد خود بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شاخص داشتند، اما نمادهای شبندر، فولاد و حکشتی با تاثیر منفی مانع رشد شاخص شدند.

امروز همه شاخص های اصلی بازار سرمایه به جز بازار دوم که 96 واحد افت کرد، روند صعودی داشتند به طوری که شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) 13 واحد، شاخص کل (هم وزن) 51 واحد، شاخص قیمت (هم وزن) 42 واحد، شاخص آزاد شناور 168 واحد و شاخص بازار اول 54 واحد رشد کردند.

** دادوستد بیش از 322 میلیون اوراق بهادار در فرابورس
امروز همچنین در جریان معاملات فرابورس ایران، بیش از 322 میلیون ورقه بهادار به ارزش 645 میلیارد ریال دادوستد شد.
آیفکس نیز با افت 6 واحدی نسبت به روز معاملاتی پیشین نمایشگر عدد 812 بود. نماد هلدینگ خاورمیانه و پتروشیمی مارون بیشترین تاثیر را در این کاهش داشتند.
در بازار اول 18 میلیون ورقه بهادار به ارزش 36 میلیارد ریال دادوستد شد و همین طور 112 میلیون و 850 هزار ورقه بهادار به ارزش 274 میلیارد و 110 هزار ریال در بازار دوم مورد معامله قرار گرفت.
بیشترین حجم و ارزش معاملات روز شنبه متعلق به ذوب آهن اصفهان با معامله 30 میلیون سهم به ارزش 40 میلیارد ریال بود. در عین حال سهام زغال سنگ پروده طبس، تدبیرگران فارس و خوزستان و گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان بیشترین افزایش قیمت و موسسه اعتباری کوثر مرکزی، توکا رنگ فولاد سپاهان و نیرو سرمایه بیشترین کاهش قیمت را در روز جاری تجربه کردند.
در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز بیشترین حجم و ارزش معاملات متعلق به اسناد خزانه اسلامی در نماد ‘اخزا5’ به ارزش 14 میلیارد و 450 میلیون ریال بود و ارزش معاملات روزانه در تمام نمادهای اسناد خزانه اسلامی به رقم 40 میلیارد ریال رسید.
همچنین، بیشترین حجم معاملات در میان صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) به صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان با خرید و فروش یک میلیون و 330 هزار سهم اختصاص یافت‎.‎
امروز هر ورقه اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در بازه 790 تا 834 هزار ریال مبادله شد. بیشترین افت قیمت مربوط به نماد خرداد‌ماه 93 بود.
همچنین امروز نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری مسکن پردیس پس از برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام در خصوص افزایش سرمایه و ارائه اطلاعات پیش‌بینی با سرمایه جدید، نماد معاملاتی شرکت داروسازی تولید دارو پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم و نماد معاملاتی شرکت شهرسازی و خانه سازی باغمیشه پس از ارائه اطلاعات پیش‌بینی، بازگشایی شد.
نماد معاملاتی شرکت بیمه نوین نیز برای برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده نوبت دوم صاحبان سهام و نماد معاملاتی شرکت توکاریل برای برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام در روز سه‌شنبه، در پایان معاملات امروز متوقف شد.
همین‌طور، نمادهای معاملاتی شرکت نفت پاسارگاد با توجه به دریافت اطلاعات با اهمیت عملکرد سال مالی 1394 این شرکت و شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی با توجه به دریافت اطلاعات مبنی بر تعدیل با اهمیت در پیش‌بینی سود سال 1394 خود، متوقف شد.


منبع: خبرگزاری ایرنا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =