عقاب‌های ۱۴۰۰ آماده ورود به ناوگان حمل و نقل کشور با ایجاد کارخانه نوآوری

با

 

موافقت معاونت علمی و فناوری رییس جمهور کارخانه نوآوری در گروه صنایع خودرویی عقاب افشان سمنان ایجاد که نتیجه آن دستیابی به بومی سازی ۷۰ درصد از تولید اتوبوس‌ها و مینی بوس‌های این مجموعه شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز سمنان، مدیر عامل این گروه صنعتی با بیان اینکه در کارخانه نوآوری با استفاده از مغز‌های متفکر و متخصصان تولید فناوری صورت می گیرد گفت: عقاب افشان تنها واحد طراح و سازنده در کشور است که در تولید اتاق اتوبوس ۱۰۰ درصد و در بقیه قسمت‌ها ۷۰ درصد به خود کفایی رسیده است.
عبد الله اکبری راد از تولید سه محصول جدید در این گروه صنعتی خبر داد و گفت: مینی بوس‌های هشت و نیم متری و ۱۰ متری درون شهری پارسین و اتوبوس‌های ۱۸ متری بورن شهری مارال و درسا از محصولات جدید است که مطابق با استاندار‌های جهانی و کاهش ۹۵ درصدی آلایندگی محیط زیست، طراحی، تولید و آماده عرضه به بازار شده است.
مدیر عامل گروه صنعتی عقاب افشان با بیان اینکه پیش از تحریم‌ها فقط اتاق اتوبوس به صورت داخلی تولید می شد گفت: شرایط تحریم فرصتی برای ایجاد چندین کارخانه با هدف داخلی سازی و تکمیل زنجیره تولید شد.
اکبری راد گفت: در حال حاضر قطعاتی مانند در‌های بادی و برقی، سیستم‌های گرماشی و سرمایشی، صندلی ها، رک‌های سوخت رسانی، دسته سیم‌های صنعتی، فایبر گلاس و … در کارخانه‌های مختلف تحت پوشش همین گروه صنعتی طراحی و تولید میشود.
اکبری گفت: پایداری این مجموعه و حفظ اشتغال دوهزار نیروی کار مستقیم نیازمند حمایت مسئولان برای خرید محصولات این مجموعه است.
ظرفیت تولید در گروه صنعتی عقاب افشان سالانه ۵۰۰۰ هزار دستگاه اتوبوس و مینی بوس دیزلی – گازسوز و برقی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 18 =