وزیر صمت: روند رو به رشد صادرات و تامین مواد اولیه کارخانجات تداوم دارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت از روند رو به رشد تراز صادرات و همچنین تأمین مواد اولیه کارخانجات با ابلاغیه های جدید ستاد اقتصادی دولت خبر داد.

به گزارش وزارت صمت، علیرضا رزم حسینی در ابتدای سفر خود به استان آذربایجان شرقی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز در گفتگو با خبرنگاران، افزود: یکی از مهمترین کارهای دولت، تأمین مواد اولیه کارخانجات است که ابلاغ سیاست‌های جدید صادراتی، کمک شایانی به این حوزه کرد.

روند مثبت تامین مواد اولیه کارخانجات و اقلام مورد نیاز مردم با ابلاغیه های ستاد اقتصادی دولت

وی با بیان اینکه تامین مواد اولیه کارخانجات و اقلام مورد نیاز مردم با ابلاغیه های ستاد اقتصادی دولت به خوبی در حال انجام است، گفت: صادرکنندگانی که تعهدات ارزی دارند می توانند با استفاده از ارز متقاضی یا واردات مواد اولیه و اقلام ضروری در مقابل صادرات، تعهدات ارزی خود را ایفا نمایند.

تداوم روند مثبت صادراتی کشور تا پایان سال

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تسریع در ترخیص کالاهای مانده و رسوبی در گمرکات، اضافه کرد: با ابلاغ این سیاست و همچنین دیگر سیاست های اقتصادی شاهد افزایش صادرات از مهرماه بودیم که این افزایش تا پایان سال نیز تداوم دارد.

آغاز برنامه های سفر از اتاق بازرگانی تبریز به خاطر اهمیت بخش خصوصی در سیاستگذاری های وزارت صمت است

رزم حسینی در ادامه سخنان خود، استان آذربایجان شرقی را استانی صنعتی و از بزرگترین استان‌های صادر کننده کشور دانست و گفت: به خاطر اهمیتی که به بخش خصوصی، تشکل ها و انجمن ها در روند سیاست‌گذاری و تصمیم‌سازی می دهیم کار خود را در این سفر از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز آغاز کردیم.

وی همچنین به فداکاری های مردم آذربایجان شرقی و تبریز در دوران انقلاب شکوهمند اسلامی و دفاع مقدس، ادای احترام کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 7 =