شرایط مشارکت شرکت‌های ایرانی در بازسازی سوریه فراهم می شود

با حضور در چهارمین نمایشگاه دمشق

مدیرکل دفتر عربی-آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران با حضور در چهارمین نمایشگاه بازسازی سوریه، زمینه مشارکت شرکت‌های ایرانی در بازسازی سوریه را فراهم می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، چهارمین نمایشگاه بازسازی سوریه، دهم تا ۱۴ مهرماه در دمشق برگزار می شود.
«فرزاد پیلتن» در این رابطه افزود: سوریه یک شریک استراتژیک اقتصادی ایران به شمار می رود و سازمان توسعه تجارت با برنامه ریزی، درصدد فراهم‌سازی زمینه‌های مشارکت شرکت‌های ایرانی در بازسازی زیرساخت‌های اقتصادی و صنعتی سوریه است.
مدیرکل دفتر عربی-آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران اضافه کرد: حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه بازسازی سوریه از یک سو فرصت مناسبی برای نمایش توانمندی های کشور در زمینه صنایع و خدمات فنی و مهندسی است و از سوی دیگر زمینه ساز شناسایی نیازهای دقیق سوریه در حوزه های مختلف صنعتی و خدمات فنی و مهندسی به شمار می رود.
وی با بیان اینکه صادرات کشورمان به سوریه در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است، گفت: از اقلام عمده صادراتی به این کشور می توان مواد شیمیایی، مکمل های دارویی و مصالح ساختمانی و صنعتی نام برد.
 در ارتباط با این نمایشگاه، چهارشنبه چهاردهم شهریورماه امسال همایش آشنایی با فرصت های بازسازی و تجارت سوریه در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار می شود.
مبادلات تجاری ایران و سوریه در سال های پیش از داعش به حدود ۵۴۵ میلیون دلار رسیده بود اما پس از آن، کاهشی شد به طوری که پارسال مجموع مبادلات تجاری دو کشور ۱۸۵ میلیون دلار اعلام شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک − یک =