سامانه ردیابی و تایید اصالت کالا رونمایی می‌شود

رییس ستاد برگزاری نمایشگاه الکامپ در بخش صنعت، معدن و تجارت:

رییس ستاد برگزاری نمایشگاه الکامپ در بخش صنعت، معدن و تجارت، با بیان اینکه شفاف‌سازی مسیر ورود و عرضه کالا یکی از عوامل مهم در جلوگیری از قاچاق کالا به شمار می رود، از رونمایی سامانه ردیابی و تایید اصالت کالا تحت شبکه ایران کد خبر داد.

 امیرحسین میرمحمدصادقی با بیان اینکه حرکت رو به جلوی دولت الکترونیک آغاز شده و باید گسترش پیدا کند، اعلام کرد که امروز از ابزارهای ردیابی و تایید اصالت کالا در پاویون وزارت صنعت معدن و تجارت در نمایشگاه الکامپ با حضور مقامات این وزارت خانه و معاونین وزیر رونمایی خواهد شد.

وی ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت به اهمیت توسعه دولت الکترونیک واقف است و در تلاش است تا در بزرگترین رویداد بین‌المللی آی‌تی ایران مهمترین دستاوردهای خود در این زمینه را به بهترین نحو ارایه کند.

میرمحمدصادقی افزود: ارایه و راه‌اندازی سامانه‌های دولت الکترونیک از سوی حاکمیت بخشی از کار و استفاده مردم از آنها بخشی دیگر است که ما جهت سهولت در امر استفاده از سامانه‌های دولت الکترونیک به مردم و کسب و کارها در این رابطه آموزش خواهیم داد و حتی برخی از این آموزش‌ها در قالب کارگاه در ایام نمایشگاه الکامپ برای مردم قابل دسترسی است.

رییس ستاد برگزاری نمایشگاه الکامپ در بخش صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تا جای ممکن نیروی انسانی باید از فرایندهای بروکراتیک حذف شوند تصریح کرد: نباید نیروی انسانی که توان ارائه خلاقیت و ایده دارد در بند فعالیت‌های بروکراتیک قرار بگیرد به همین خاطر نیز امروز از سامانه ارتباطات ابری وزارت صنعت معدن و تجارت رونمایی شد تا بخش‌های عمده‌ای از فعالیت‌های اداری به خصوص در مورد ارتباط واحدهای مختلف با هم از طریق سامانه انجام بگیرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 13 =