متخلفان چند برابر ارز دریافتی جریمه می‌شوند

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران تاکید کرد: افرادی که برای واردات ارز ۴هزار و ۲۰۰تومانی گرفته‌اند اما مرتکب تخلف شده‌اند علاوه بر برگرداندن خسارت به صندوق دولت چندین برابر ارز دریافتی جریمه خواهند شد. محمد امامی‌امین دیروز در حاشیه نشست ستاد تنظیم بازار استان تهران در گفت‌وگو با ایرنا افزود: افراد و شرکت‌هایی که ارز ۴هزار و ۲۰۰تومانی گرفته‌اند اما واردات انجام نداده‌اند یا ارز را در بازار آزاد فروخته‌اند یا اینکه کالای وارداتی را احتکار کرده‌اند و با قیمت ارز آزاد می‌فروشند، بدانند که باید منتظر برخوردهای قاطع باشند.

او بیان کرد: سودجویی برخی فرصت‌طلبان بازار ارز و سکه تاثیر خود را بر قیمت کالاهای اساسی گذاشته است اما به طور یقین دستگاه‌های نظارتی در این زمینه ورود و با قاطعیت برخورد خواهند کرد. معاون استاندار تهران تاکید کرد: همه کالاهای مورد نیاز اساسی تا پایان امسال ذخیره‌سازی شده و در صورت نیاز به این کالاها ارز ۴هزار و ۲۰۰تومانی نیز به آنها تعلق می‌گیرد.

او بازار تلفن همراه و خودروهای وارداتی را فرصتی برای سودجویان ذکر و بیان کرد: سازمان تعزیرات حکومتی و ستاد تنظیم بازار از همه ظرفیت‌های قانونی و حقوقی برای برخورد با متخلفان این دو بازار استفاده می‌کند.

امامی‌امین ادامه داد: مردم نیز باید با دستگاه‌های نظارتی برای برخورد با گرانفروشان و محتکران همکاری و همراهی داشته باشند و متخلفان را معرفی کنند. در جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران بر موضوع تشدید بازرسی‌ها و نظارت بر بازار و معرفی متخلفان به مراجع متولی برای رسیدگی قانونی تاکید و اعلام شد که هیچ مشکلی برای تامین کالاهای مورد نیاز وجود ندارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + بیست =