مجمع عمومی سالانه انجمن مدیران صنایع در سال ۱۳۹۷ برگزار شد

مراسم مجمع عمومی انجمن مدیران صنایع با حضور فعالان بخش خصوصی و اعضای انجمن در مجتمع فرهنگی رفاهی دربند برگزار شد. در این مراسم ابتدا مهندس محسن خلیلی رئیس هیات مدیره انجمن مدیران صنایع به ایراد سخنرانی پرداختند: ایشان با اشاره به وضعیت کنونی اقتصاد ایران ۶ ابرچالش اقتصادی امروز ایران را برشمردند: نرخ بالای بیکاری بخصوص بیکاری جوانان و فارغ التحصیلان ، بدهی های نظام بانکی ، کسری های بودجه دولت، کاهش کارآمدی صندق های بازنشستگی، کمبود شدید منابع آبی وآلودگی های شدید زیست. ایشان با اشاره به اینکه به انجام اصلاحات ساختاری  اقتصادی بر مبنای اصول اقتصاد آزاد و رقابتی باور دارند که البته در این اصلاحات باید به جوانب امر و حساسیت اوضاع مردم و میهن توجه نمود. ایشان معتقد است حتی در شرایط سخت و دشوار نباید  اصول مان را که تولید با کیفیت ترین محصولات و ارائه بهترین خدمات به جامعه است و نیز درخواست از دولت برای فراهم آوردن امکان آزادی رقابت و پرهیز از محدود سازی ها و مداخلات بی دلیل دستگاههاست را فراموش نکنیم و همواره  راهنمای عمل مان باشد و سعی نماییم علیرغم همه شاید تلخی ها و سختی ها به این اصول وفادار باشیم، چرا که خیر و صلاح همگانی و البته کار و کسب تک تک ما صنعتگران نیز در بلند مدت در گروی حاکمیت این اصول است. (برای دریافت متن کامل سخنرانی ایشان اینجا کلیک کنید)

بعد از سخنرانی ایشان و انتخاب هیات رئیسه مجمع عمومی، جناب آقای دکتر سلطانزاده عضو هیات مدیره بانک خاورمیانه به ایراد سخن پرداختند و توضیحاتی در مورد چالشهای مدیران صنعتی ارائه دادند و اینکه بانک خاورمیانه در مورد این چالشها با مدیران همفکری کرده و بحثهای عدم اطمینان به شاخصهای اقتصادی، سخت بودن تامین کالا و زنجیره تولید، برجام و پیامدهای آن کار هر روزه مدیران در بانک خاورمیانه است. اولویت اول مدیران در صنایع تولیدی مدیریت سرمایه در گردش است و این بانک برای بخش خصوصی تاسیس شده است و آمادگی کمک و همفکری با مدیران صاحبان صنایع را دارد و امکان برگزاری جلسات با مدیران ارشد بانک وجود دارد و میتوان تصمیماتی برای تامین سرمایه در گردش گرفت و از بسیاری از ابزارهای بانکی قابل دسترس برای تامین سرمایه در گردش استفاده نمیشود و بانک خاورمیانه آمادگی دارد تا با همکاری با بخش خصوصی مدیران تولید و صنعت را راهنمایی نماید تا بتوان با همفکری از این دوران عبور کرد. پس از ایشان جناب آقای دکتر پرویز عقیلی مدیر عامل بانک خاورمیانه با بیان اینکه با سنگین تر شدن تحریم ها چاره ای جز تعیین نرخ ارز بر اساس عرضه و تقاضا نخواهد بود بین کردند درآمد ارزی کنونی فقط صرف واردات کالاهای اساسی و مواد اولیه خواهد شد و راهی جز افزایش توانایی صادراتی برای تامین درآمدهای ارزی نخواهیم داشت. در ادامه نیز برخی تولیدکنندگان به بیان سوالات و مسائل خود پرداختند: بر اساس بخشنامه بانک مرکزی و به تشخیص بانکها مشکلات شرکتهای کوچک دارای چک برگشتی، قابل رفع شدن است و حتی در مورد شرکتهای بزرگ نیز با سازوکار ویژه ای این امر امکانپذیر است. در این مراسم مدیران ارشد بانک خاورمیانه اعلام نمودند که در این بانک قوانین و استانداردهای بین المللی و اتحادیه اروپا با دقت اعمال میشود و به طور مداوم نظارت می شویم.

 

بعد از پرسش و پاسخ مدیران حاضر، دبیر کل انجمن مدیران صنایع جناب آقای محمدرضا ستوده گزارش عملکرد سال ۹۶ و برنامه های سال ۹۷ را بیان نمودند و خزانه دار انجمن جناب آقای مهندس سیدحسین سلیمی به بیان گزارش پرداختند و آقای دکتر اثنی عشری بازرس انجمن نیز گزارش خود را ارائه کردند.

­­­­­با پایان یافتن مراسم رسمی مجمع عمومی سالانه و انتخاب مجدد جناب آقای اثنی عشری به عنوان بازرس و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه رسمی انجمن، در مراسمی از حامیان و یاران انجمن مدیران صنایع در برگزاری مجمع عمومی سال ۹۷ تقدیر گردید. قبل از اهدای لوح تقدیر حامیان مجمع، شعب آذربایجان شرقی و خراسان رضوی با اهدای هدایایی از اقای مهندس محسن خلیلی ریاست هیات مدیره انجمن تقدیر گردید و ایشان لوح های سپاس انجمن را به حامیان مجمع تقدیم نمودند. در این مراسم با اهدای لوح های سپاس از فرش مشهد، بانک خاورمیانه، بیمه رازی، دارو پلاسما ایرانیان، دژپاد، پارت سازان، بورس کالا و فومن شیمی قدرانی شد. علاوه بر این حامیان، شرکتهای زیر نیز در برگزاری مجمع عمومی سال ۱۳۹۷ انجمن مدیران صنایع مشارکت داشتند: آرسین پل آسیا، کارتن ایران، کوپال و پتروسرویس پارسیان کیش (آب معدنی (DiDi)) (برای مشاهده متن خبر همراه با عکس اینجا کلیک کنید)

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =