ایجاد کمیته ویژه مقابله با آثار تحریم در وزارت صنعت

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تشکیل کمیته‌ای ویژه برای مقابله با آثار تحریم در وزارت صنعت خبر داد و گفت: اروپایی‌ها هنوز هیچ تصمیمی مبنی بر ترک پروژه‌های معدنی ایران نداشته‌اند.

مهدی کرباسیان در حاشیه مراسم امضای قرارداد احداث فاز دو کارخانه طلای زرشوران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر آثار خروج آمریکا از برجام بر معدن و صنایع معدنی ایران گفت: معدن و صنایع معدنی از جمله حوزه‌هایی است که ما پیش‌بینی می کنیم که تحریم، مشکلات کمتری برای آن ایجاد خواهد کرد؛ بر این اساس، کمیته ویژه‌ای برای مقابله با آثار تحریم در وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران تشکیل شده است که در آن، مباحث مرتبط با تحریم‌های احتمالی و آثار آن مورد بحث و پیگیری قرار می گیرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به پرسشب دیگر مبنی بر اینکه قراردادهای معدنی با اروپایی ها به چه سمتی پیش خواهد رفت، افزود: هنوز هیچ تصمیمی مبنی بر ترک پروژه‌های معدنی از سوی اروپایی اتخاذ نشده و همه منتظر هستند ببیند که جلسه آقای عراقچی با اروپایی‌ها و پاسخ‌هایی که باید از سمت آنها دریافت شود، به چه مرحله‌ای خواهد رسید.

وی تصریح کرد: فعلا اروپا علاقمند همکاری با ایران است و پیگیر مجموعه پروژه‌هایی است که در ایران داشته است. به هرحال ایران وضعیت مناسبی در حوزه معدنی دارد که برای اروپایی‌ها جذاب است.

کرباسیان در پاسخ به پرسشمبنی بر اینکه امکان استفاده از فاینانس‌های اروپایی همچنان برای پروژه‌های معدنی ایران وجود دارد، خاطرنشان کرد: باید چند روز دیگر هم صبر کرد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی از سوی شرکتهای معدنی خاطرنشان کرد: شرکتهای معدنی نیز از ارز ۴۲۰۰ تومانی استفاده کرده اند که البته من عدد آنها را ندارم.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − چهار =