استقبال گسترده اقشار مختلف مردم از حراج سکه

نخستین روز حراج سکه در بانک کارگشایی با استقبال اقشار مختلف مردم آغاز شد به شکلی که سالن برگزاری حراجی مملو از جمعیت است.

 

به گزارش روز شنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، این حراجی با نظر بانک مرکزی و به منظور تعدیل قیمت سکه که در هفته های اخیر دچار افزایش قیمت حبابی شده است تا اطلاع ثانوی در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هر هفته برگزار می شود.
در میان شرکت کنندگان در این حراجی علاوه بر فعالان بازار سکه و طلا قشرهای مختلف مردم نیز دیده می شوند که با امید افزایش قیمت طلا در روزهای آینده و تبدیل سرمایه خود به این فلز گرانبها وارد حراجی شده اند اما سکه در بسته های ۲۰ عددی عرضه شده است که امکان خرید را از برخی اقشار سلب می کند.
براساس نرخ های اعلام بانک مرکزی و با احتساب ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده قیمت خرید هر سکه تمام بهار آزاد طرح امامی ۱۲ میلیون و ۸۸۰ هزار ریال و نیم سکه ۶ میلیون و ۴۵۰ هزار ریال است.
در نخستین عرضه انجام شده یک بسته ۲۰ عددی بهار آزادی طرح جدید به وزن ۱۶۲ گرم و ۶۰۰ سوت عرضه شد که قیمت پایه آن بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده ۲۳۶ میلیون ریال بود اما در نهایت به قیمت ۲۵۷ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال به فروش رفت که نشان می دهد قیمت تمام شده هر سکه ۱۴ میلیون و ۱۷ هزار ریال بوده است.
مسئولان برگزارکننده حراجی بارها به مردم تذکر می دهند که برگزاری این حراجی تا اطلاع ثانوی ادامه دارد و در خریدهای خود دچار هیجان قیمتی نشده و سکه را بالاتر از قیمت بازار خریداری نکنند این در حالی است که امروز شوک روانی برگزاری حراجی سبب شد تا قیمت ها در بازار سکه ریزش کند به شکلی که قیمت سکه تمام به ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال در ساعت ۱۴ بعدازظهر رسید.
متقاضیان خرید سکه از حراجی بانک کارگشایی می بایست در زمان حضور خود کارت ملی و کارت بانکی به همراه داشته باشند تا در همان زمان که خرید را انجام می دهند مبلغ مورد نظر به حساب بانک واریز شود.


منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =