تک نرخی کردن ارز در شرایط فعلی به هیچ عنوان امکان‌پذیر نیست

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس:

تک نرخی کردن ارز در شرایط فعلی به هیچ عنوان امکان‌پذیر نیست

تاریخ خبر:

 


شاهرود – دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس درباره تک نرخی کردن ارز گفت: با شرایط فعلی اقتصاد کشور به هیچ عنوان نمی‌توان ارز را تک نرخی کرد و این حرف قابل اجرا نیست.

به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس، سیدحسن حسینی شاهرودی بیان کرد: برای تک نرخی شدن ارز الزامات زیادی باید در بازار پول، سرمایه، بورس، واردات و صادرات وجود داشته باشد و از همه مهم‌تر مباحثی در برجام وجود دارد که هنوز عملی نشده است و باید تکلیف آنها مشخص شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم در این حوزه‌ها شفاف‌سازی کنیم آن وقت می‌شود ارز را تک نرخی کرد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس تصریح کرد: اکنون منابع ارزی ما محدود است و هر لحظه امکان دارد جلوی صادرات نفت گرفته و یا در نقل و انتقال ارز حاصل از فروش نفت مشکلی ایجاد شود، پس نمی‌توان این ریسک را کرد و به طور نامحدود ارز در اختیار مردم قرار داد، دولت نهایتاً می‌تواند متعادل‌سازی کند و در راستای حمایت از تولید و صادرات نرخ ارز را مدیریت کند.

حسینی شاهرودی افزود: امروز دولت به یک زائر خانه خدا فقط ۳۰۰ دلار ارز می‌دهد در صورتی که همه ما می‌دانیم این شخص خیلی بیشتر از این رقم در سفر حج خرج می‌کند این نشان از عدم توانایی دولت در تامین ارز دارد و معلوم می‌شود به این زودی‌ها شاهد تک نرخی شدن ارز نخواهیم بود و این پروسه حداقل به چند سال زمان نیاز دارد.


منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 9 =