اطلاعيه مهم براي صادركنندگان به قطر

 اطلاعيه مهم براي صادركنندگان به قطر

                                                                             تاریخ خبر: سه شنبه 26/2/1396
.


مديركل دفتر هماهنگي صادرات محصولات كشاورزي و صنايع تبديلي اعلام كرد: طي بخشنامه اخير دولت قطر كه از ژانويه 2017 به اجرا درآمده است، ورود هرگونه مواد غذايي به اين كشور بدون درج اطلاعات مربوطه روي بسته‌بندي كالا شامل مواد تشكيل‌دهنده، تاريخ توليد و انقضا و ديگر اطلاعات به زبان انگليسي و عربي ممنوع است. به گزارش پايگاه خبري سازمان توسعه تجارت محمود بازاري افزود: كليه صادركنندگان مواد غذايي به كشورهاي حوزه خليج‌فارس از جمله كشور قطر، موظف به رعايت مقررات كشورهاي هدف هستند و بايد نسبت به اصلاح فرآيندهاي توليد، تامين و تدارك كالاهاي صادراتي خود اقدام كنند. وي در پايان تاكيد كرد: مسووليت هرگونه ايجاد خسارت و ضبط كالا توسط گمركات كشور هدف به عهده صادركنندگان خواهد بود.

 دعوت از كشورهاي  امريكاي‌لاتين براي سرمايه‌گذاري

ايرنا| ايران در قالب برنامه ششم توسعه سرمايه‌گذاري 50ميليارد دلاري در بخش معدن وصنايع معدني را برنامه‌ريزي كرده كه در اين زمينه از مشاركت كشورهاي امريكاي‌لاتين استقبال مي‌كند. معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در نشست هم‌انديشي فرصت‌هاي همكاري ايران با كشورهاي امريكاي‌لاتين در بخش معدن و صنايع معدني، با حضور سفرا و ديپلمات‌هاي اين كشورها در محل سازمان ايميدرو افزود: ايران علاقه دارد تا با كشورهاي امريكاي‌لاتين در زمينه‌هاي مورد توافق همكاري وسيع‌تري داشته باشد.

رييس هيات عامل سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران (ايميدرو) افزود: ايران از ذخاير غني سنگ‌آهن، مس، سرب، روي، طلا، كروم و نيكل برخوردار است و با توجه به سياست‌هاي ابلاغي دولت در حوزه معدن و صنايع معدني در چارچوب برنامه ششم توسعه، قرار است سطح توليد ناخالص داخلي (جي‌دي‌پي) را ارتقا بخشيم.


منبع: روزنامه تعادل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + چهار =