حمایت۲۳۰۰میلیاردتومانی صندوق توسعه ملی ازصادرات

مدیرعامل صندوق توسعه ملی اعلام کرد:

حمایت۲۳۰۰میلیاردتومانی صندوق توسعه ملی ازصادرات
.

صندوق توسعه ملیتاریخ خبر:


مدیرعامل صندوق توسعه ملی گفت:برای صادرکننده واقعی که بیش از ۶۰ درصد از کالاهای پروژه خود را از کالاهای داخلی تأمین کند، هیچ محدودیتی برای تأمین اعتبار وجود ندارد.

احمددوست حسینی در نخستین همایش تقدیر از صادرکنندگان تجهیزات و خدمات فنی و مهندسی صنعت آب وبرق با بیان اینکه صندق توسعه ملی حدود ۲۳۰۰ میلیارد تومان برای حمایت از صادرکنندگان داخلی در بانک‌ها سپرده گذاری کرده و درصورتی که درخواست های موجود در چارچوب های قانونی مشخص شده صندوق توسعه ملی بگنجد بلافاصله تخصیص تسهیلات می دهیم، گفت: این در حالی است که بر اساس ضوابط و مقررات صندوق تنها ۲۰ درصد از سرمایه‌های صندوق می‌تواند به بخش‌های عمومی و غیر دولتی تعلق می گیرد، بنابراین نمی‌توان به درخواست‌هایی غیر از این پاسخ داد.

او ادامه داد: برای صادرکننده واقعی که بیش از ۶۰ درصد از کالاهای پروژه خود را از کالاهای داخلی تأمین کند، هیچ محدودیتی برای تأمین اعتبار وجود ندارد این درحالی است که شرکت های داخلی که در فعالیت صادراتی شان در قالب صادرکننده حقیقی شبهه ای وجود داشته باشد، از این تسهیلات نمی توانند استفاده کنند.

به گفته این مقام مسوول، محدودیت زمانی بازپرداخت این تسهیلات یک بازه زمانی دو ساله برای بازپرداخت تسهیلات است که امیدواریم بتوانیم این بازه را تا هفت سال نیز افزایش دهیم. گفتنی است صندوق توسعه ملی یک صندوق «توسعه» است و نه یک صندوق «یارانه‌ای» و هدف از تأسیس آن تخصیص بخشی از درآمدهای نفتی به حوزه‌هایی است که بتواند متضمن منافع نسل آینده در کشور باشد.


منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 14 =