شناسایی استعدادهای بالقوه هر استان برای ورود سرمایه‌گذاران

شافعی عنوان کرد:

شناسایی استعدادهای بالقوه هر استان برای ورود سرمایه‌گذاران

جمعه / ۱۵ بهمن ۱۳۹۵
.

غلامحسین شافعی رییس جدید اتاق بازرگانی ایران

.


رئیس اتاق بازرگانی،صنایع ،معادن و کشاورزی ایران با اشاره به مغایرت برنامه‌های توسعه‌ای هر استان، تصریح کرد: برای ورود سرمایه‌گذاران به عرصه‌های سرمایه‌گذاری لازم است استعدادهای بالقوه هر استان جداگانه توسط اتاق بازرگانی شناسایی شوند.

غلامحسین شافعی در نشست مشترک فعالان اقتصادی در چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: سرمایه‌گذاری مولد تنها زمانی می‌تواند مطلوب واقع شود که دارای  توجیه اقتصادی و سودآوری باشد.

وی دولت و بخش خصوصی را  مکمل یکدیگر دانست و گفت: برای رسیدن به نقطه ثمربخش اقتصادی باید قبول کرد که دولت و بخش خصوصی مکمل یکدیگر هستند و راه ورود سرمایه گذاران خارجی را به استان‌ها هموار کرد.

شافعی با اشاره به فراهم کردن امنیت سرمایه‌گذاری در کشور، تصریح کرد: سرمایه گذار برای امنیت پیش بینی‌های سرمایه‌گذاری اعم از هزینه و درآمدهای تولید، مالیات، عوارض را در نظر داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگان، صنایع، معادن و کشاورزی ایران آبادانی در روستاها را اولین گام توسعه در جامعه دانست و گفت: اگر آبادانی  شهرها، صرفاً مبنای حرکت به سمت توسعه باشد نتیجه‌ای جز حاشیه‌نشینی در شهرها، مهاجرت از روستاها حاصل نخواهد شد.

شافعی تحقق اهداف سرمایه‌گذاری در برنامه ششم توسعه را نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم دانست و گفت: بخش  خصوصی باید فضای مساعد کسب و کار برای سرمایه‌گذاری خارج از کشور را فراهم کند.


منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 2 =