رونمایی ۱۰۰ دستاورد در صد روز آینده/افزایش ۴۰ درصدی درامد گمرک با سامانه جامع

وزیر امور اقتصادی و دارایی خبرداد:

رونمایی ۱۰۰ دستاورد در صد روز آینده/افزایش ۴۰ درصدی درآمد گمرک با سامانه جامع

.

خبرگزاری فارس: رونمایی ۱۰۰ دستاورد در صد روز آینده/افزایش ۴۰ درصدی درامد گمرک با سامانه جامع

وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم رونمایی از سامانه جامع گمرک با بیان این که درامد گمرک با این سامانه ۴۰ درصد افزایش داشته، گفت: 100 مورد از اقدامات را در 100 روز آینده بیان می‌کنیم و این پروژه یکی از آنهاست.

۹۵/۱۰/۲۸


 

در جریان رونمایی از قابلیت‌های جدید سامانه جامع گمرکی، وزیر اقتصاد با بیان اینکه شاهد به ثمر نشستن یکی از پروژه‌های مهم کشور هستیم، اظهارداشت: این موضوع در جهت شفاف‌سازی و ارتقای سلامت و بهبود محیط کسب و کار و تسهیل جریان تجارت است. سعی شده با پیشرفت‌های فناوری اطلاعات فرایندها به گونه‌ای اصلاح شود تا زمان ترخیص کالا کاهش یابد. سامانه توفیقات قابل ملاحظه‌ای داشته و ارتباط گمرک با سایر دستگاه‌ها انجام می‌شود.

طیب‌نیا افزود: سال 93، 86 درصد درآمدهای گمرک با استفاده از شروع به کار سامانه جامع افزایش یافت و امسال نیز بیش از 40 درصد رشد درآمدها را شاهد هستیم.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: اگر کالا از بندر مبداء بارگیری شود اطلاعات آن در گمرک موجود است و می‌دانیم چه کالایی را چه فردی و با چه قیمتی وارد کشور کرده است که این موضوع در جهت مبارزه با قاچاق کمک می‌کند.

طیب‌نیا با اشاره به رصد کالاهای ترانزیتی توسط گمرک یادآور شد: در خانواده وزارت اقتصاد اقدامات خوبی در جهت بهبود محیط کسب و کار، شفافیت اقتصادی و تأمین منابع مالی پایدار انجام شده است.

طیب‌نیا افزود: 100 مورد از اقدامات را در 100 روز آینده بیان می‌کنیم و امروز این پروژه یکی از آنهاست اما این پایان کار نیست و دنبال بهبود آن هستیم. در حال حاضر ارتباط ماموران گمرک با ارباب رجوع قطع شده و اثری از مراجعات گسترده در گمرکات نیست.

در ادامه این مراسم، کرباسیان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سامانه جامع گمرک به سامانه جامع تجارت متصل می‌شود، تصریح کرد: متوجه نیستیم که سامانه جامع تجارت غیر از این ارتباطات چه کاری می‌خواهد بکند. در حال حاضر یکی از مباحث متصل نبودن انبارهای خارج از گمرک است البته مبادله اطلاعات با نهادها با قاچاق انجام می‌شود.


منبع: خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + چهارده =