اعطای نشان امین‌الضرب به تجار نمونه

خوانساری خبر داد:

اعطای نشان امین‌الضرب به تجار نمونه

                                         تاریخ خبر:

 


رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران از اعطای نشان امین‌الضرب به برترین‌های تجارت ایران خبر داد.

مسعود خوانساری در نشست خبری ۱۳۳ سالگی تاسیس اتاق تهران با اشاره به برگزاری مراسم ویژه اعطای نشان امین‌الضرب گفت: این مراسم به مناسبت ۱۳۳ سالگی تاسیس اتاق تهران برگزار می‌شود و طی آن به ۳ نفر از کارآفرینان نمونه، نشان امین‌الضرب داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مدال‌هایی هم به سایر افراد برگزیده اعطاء خواهد شد، گفت: در نهایت در این مراسم، ۲۰ نفر برگزیده شده و مورد تقدیر قرار می‌گیرند؛ ضمن اینکه ما قصد داریم تا نشان امین‌الضرب مانند نوبل، جایگاه ویژه‌ای پیدا کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با بیان اینکه نشان امین‌الضرب به برترین‌های تجارت و مسئولیت‌های اجتماعی اعطاء می‌شود، گفت: از آنجائی که امین‌الضرب موسس اتاق تهران در ۱۳۳ سال قبل بود و در زمان خفقان دوران قاجار، اقدامات زیادی انجام داد و همانطور که می‌دانید قانون مشروطیت، در خانه وی نوشته شده است، بر همین اساس، اتاق تهران قصد دارد تا با اعطای این نشان، نام پیشکسوتان را در این حوزه گرامی بدارد.

وی با اشاره به تعیین حدود ۱۶ شاخه برای انتخاب برگزیدگان گفت: اتاق تهران در انتخاب شاخص‌ها، تلاش زیادی کرد؛ اما سعی شد تا در تعیین برترین‌ها دخالتی نشود تا این مراسم حالت فرمایشی پیدا نکند.

خوانساری با اشاره به اینکه متاسفانه به جایگاه تولید، سرمایه‌گذار و سرمایه‌دار پس از انقلاب خدشه وارد شد، اظهار داشت: متاسفانه در برخی برنامه‌ها به سرمایه‌گذاری و سرمایه‌دار توجهی نشده و آنها ارزش تلقی نمی‌شوند و همانطور که می‌دانید الان بزرگترین بحران کشور ما بیکاری است و فقط سرمایه‌گذار می‌تواند این مشکل را حل کند.

وی با تاکید بر اینکه ۹۰ درصد برترین‌هایی که انتخاب شده‌اند، افرادی هستند که فعالیت‌های تجاری خود را از صفر شروع کرده‌اند، گفت: معتقدم این تجار حتی از بیل گیتس هم بزرگتر هستند؛ زیرا برای ادامه فعالیت با شرایط سختی روبرو بوده‌اند.


منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 16 =