اقدام جدید مرکز آمار برای کسانی که در سرشماری شرکت نمی‌کنند

اقدام جدید مرکز آمار برای کسانی که در سرشماری شرکت نمی‌کنند

تاریخ خبر: دوشنبه1395/8/17

.

مهمانان غرفه ایسنا در چهارمین روز نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها


رئیس مرکز آمار ایران می‌گوید اگر کسانی در سرشماری شرکت نکرده و اطلاعات خود را به صورت اینترنتی، تلفنی و به مامور سرشماری ندهند در مرحله بعدی با کارشناسان مسئول و در مرحله بعدتر با مقامات محلی برای گرفتن اطلاعات از آنها مراجعه خواهد شد.

امیدعالی پارسا با حضور در غرفه ایسنا در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات اظهار کرد: تا صبح امروز ۵۶ درصد جمعیت کشور معادل ۱۵ میلیون خانوار یا ۴۸ میلیون نفر سرشماری شده‌اند و متاسفانه با آمار بالای غایبین هفت درصدی روبرو هستیم.

او افزود: این رقم غیرقابل قبول است و ما برنامه داریم که حتما اقداماتی انجام دهیم که خانوار غایب و کسانی که همکاری نکرده‌اند به زیر یک درصد کاهش یابند.

رئیس مرکز آمار ایران همچنین گفت: هنوز کسانی که غایب بودند با استفاده از کد آماری که ماموران سرشمار به درب خانه آنها چسبانده‌اند می‌توانند به صورت تلفنی یا اینترنتی در سرشماری سال ۱۳۹۵ شرکت کنند.

او افزود: خواهش من از غایبین در سرشماری این است که مانند ۹۳ درصد از جمعیت که در سرشماری شرکت می‌کنند اطلاعات خود را به مامورین ارائه کرده و طبق وظایف قانونی خود اطلاعات صحیح ارائه کنند.

پارسا ادامه داد: اگر کسی با مامور سرشمار همکاری نکند و اطلاعات ارائه ندهد کاری که کرده تخلف بوده و اگر خود اقدام به شرکت در سرشماری به صورت تلفنی یا اینترنتی نکند در ابتدا با کارشناسان مذکور و سپس با مقامات محلی به درب منزل آنها مراجعه شده و اطلاعات صحیح از آنها اخذ خواهد شد.


منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 5 =