ساعت کاری مراکز معاینه فنی تهران تا ساعت 12 شب افزایش یافت

ساعت کاری مراکز معاینه فنی تهران تا ساعت 12 شب افزایش یافت

 مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی تهران با اشاره به حجم زیاد مراجعه و صف طولانی خودروها در مراکز معاینه فنی، از افزایش ساعت کاری این مراکز در قالب دو شیفت تا ساعت 12 شب خبر داد.

تاریخ خبر: 04/07/1395

.

.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، سید نواب حسینی منش افزود: تمامی مراکز معاینه فنی تهران از امروز(سوم مهرماه) در دو شیفت کاری فعال و به مراجعه کنندگان خدمات رسانی می کنند.
وی اظهار کرد: برهمین اساس ساعت کاری مراکز معاینه فنی تهران تا اطلاع ثانوی و کاهش میزان مراجعه خودروها، در شیفت صبح از ساعت ٨ تا ١٦ و در شیفت بعدازظهر از ساعت ١٦ تا ٢٤ تعیین شده است.
مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی پایتخت با اشاره به افزایش چند صد برابری میزان مراجعات شهروندان به مراکز معاینه فنی برای دریافت تاییدیه خودرو تصریح کرد: بیش از شش هزار خودرو در روز گذشته(8 تا 12شب) در مراکز معاینه فنی تهران پذیرش و مورد بررسی فنی قرار گرفتند.
وی با اشاره به اینکه مرحله دوم طرح ترافیکی کاهش از ابتدای مهرماه در تهران آغاز شده گفت: روز پنج شنبه اول مهرماه بیش از ٤٦٠٠ خودرو و روز جمعه دوم مهرماه نیز بیش از ٤٢٠٠ خودرو در مراکز معاینه فنی تهران پذیرش و مورد بررسی فنی قرار گرفتند.
حسینی منش بابیان اینکه برغم اطلاع رسانی و تاکید بر اجرای طرح کاهش از ابتدای مهرماه، متاسفانه تعداد قابل توجهی از شهروندان مراجعه به مراکز معاینه فنی را برای دریافت تاییدیه فنی خودرو را به روز آخر موکول کردند که همین امر موجب شلوغی بیش از حد و ازدحام مراجعات در این مراکز شده است.
حسینی منش افزود: مراکز معاینه فنی بیهقی و سراج پر تراکم ترین مراکز در طول هفته گذشته بوده اند.
به گفته وی، شهروندان می توانند با ارسال عدد یک به سامانه پیامکی 2000112 ضمن دریافت نوبت، از مدت انتظار در صف مراکز معاینه فنی خودرو خود مطلع شوند.
به گزارش ایرنا، مرحله دوم طرح ترافیکی کاهش از روز گذشته(اول مهرماه) درتهران آغاز شده است، در این مرحله از طرح 300 دستگاه دوربین، تردد خودروها در محدوده ترافیکی زوج و فرد را کنترل و برای متخلفان(شماره پلاک و معاینه فنی) 500 هزار ریال جریمه اعمال قانون می شود
درهمین ارتباط مالکان خودروها می توانند با مراجعه به سامانه سیمفا(SIMFA.IR) و وارد کردن شماره پلاک و شماره شناسایی خودرو (VIN) از معتبر بودن برگه معاینه فنی خودروی خود اطمینان حاصل کنند.
مالکان خودروهایی که با وجود داشتن برگه معاینه فنی معتبر پیامک ارشادی دریافت کرده اند نیز می توانند به سامانه مذکور مراجعه و نسبت به رفع مشکل اقدام کنند.


منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =