مهلت ۱۵ روزه به اصناف برای تهیه فاکتور رسمی خرید/ کالای بدون فاکتور قاچاق است

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی به فارس خبر داد:

مهلت ۱۵ روزه به اصناف برای تهیه فاکتور رسمی خرید/ کالای بدون فاکتور قاچاق است

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با اشاره به آغاز طرح برخورد با لوازم‌خانگی قاچاق از فردا، گفت: با هماهنگی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به اصناف برای تهیه فاکتور رسمی ۱۵ روز فرصت داده شده است.

تاریخ چاپ : چهارشنبه 31/6/1395

.

خبرگزاری فارس: مهلت ۱۵ روزه به اصناف برای تهیه فاکتور رسمی خرید/ کالای بدون فاکتور قاچاق است

.


محمد طحان‌پور  با اشاره به آغاز طرح مبارزه با قاچاق کالا در حوزه لوازم خانگی، گفت: از فردا یک فرصت 15 روزه برای تهیه فاکتور رسمی خرید کالا به اصناف داده می‌شود. 

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با بیان اینکه کالای بدون فاکتور قاچاق محسوب می‌شود، افزود: طبق روالی که بین اصناف وجود دارد، بسیاری از اصناف فاکتور رسمی هنگام خرید کالا دریافت نمی‌کنند، بنابراین طی مذاکره‌ای که با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام شده، یک فرصت 15 روزه به اصناف برای تهیه فاکتور داده می‌شود.

وی با بیان اینکه در فرصت 15 روزه، اصناف باید حتما برای کالای خود فاکتور تهیه کنند، اظهار داشت: اگر پس از این مدت بازرسین در مراجعه به واحدهای صنفی با لوازم‌خانگی قاچاق مواجه شدند، کالای کشف شده ضبط می‌شود و دارنده کالا هم مشمول جریمه می‌شود.

طحان‌پور اظهار داشت: هنوز در مورد کالاهایی که در نتیجه اجرای طرح مبارزه با لوازم خانگی قاچاق در بازار ممکن است، ضبط شود تصمیمی اتخاذ نشده و تصمیم‌گیری در مورد آن به بعد موکول شده است.


منبع: خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =