حقیقی‌ها به دنبال عیدی از بازار سهام

مهر: شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان دومین روز معاملاتی سال ۱۴۰۱ با ۱۲ هزار و ۷۳۰ واحد افزایش به یک میلیون و ۴۰۳ هزار واحد رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان دومین روز معاملاتی سال ۱۴۰۱ با ۱۲ هزار و ۷۳۰ واحد افزایش به یک میلیون و ۴۰۳ هزار واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز با ۳ هزار و ۳۶ واحد رشد، عدد ۳۵۳ هزار و ۵۸۱ واحد را به ثبت رساند.

رشد دسته جمعی نماگرهای منتخب بورس تهران امروز در حالی رقم خورد که نمادهای معاملاتی «فولاد»، «فخور»، «شتران» اصلی ترین نمادهای تأثیرگذار در رشد شاخص کل بورس تهران بودند.

همچنین امروز گروه خودرویی در کنار شستا و گروه پالایشی‌ها همسو با خبرهای برجامی و نوسانات قیمت در بازارهای جهانی در کانون توجه معامله گران بازار سهام قرار گرفتند.

اقبال برای خرید سهام طی دو روز معاملاتی سال نو در حالی است که اغلب بازیگران این بازار را در حال حاضر حقیقی هایی تشکیل می‌دهند که در غیاب حقوقی‌های غیردولتی و تحرک مؤثر آنها در بازار در ایام نوروز، تلاش می‌کنند تا با نوسان گیری و استراتژی‌های کوتاه مدت نگر از سهم‌های عمدتاً شاخص ساز عیدی بگیرند.

معاملات امروز بورس تهران در حالی بسته شد که بیش از ۹ میلیارد سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیش از ۴ هزار و ۲۷۴ میلیارد تومان میان خریداران و فروشندگان سهام دست به دست شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + یازده =