تصمیمات شورای گفت‌وگو باید مستقیما اجرا شود

رئیس اتاق بازرگانی ایران مطرح کرد:

به نقل از خبرگزاری ایلنا : رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: با توجه به اینکه ریاست شورای گفت‌وگو با وزیر اقتصاد است و نمایندگانی از سایر دستگاه‌ها نیز حضور دارند، با تصویب نهایی در شورا دیگر نباید نیاز به تصویب هیئت وزیران داشته باشد بلکه باید اجرا شود.

غلامحسین شافعی در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: در ماده‌های ۱۱ و ۱۳ قانون شورا می‌توان تغییراتی ایجاد کرد که به نفع نهایی شدن تصمیمات تمام شود. با توجه به اینکه ریاست این شورا با وزیر اقتصاد است و نمایندگانی از سایر دستگاه‌ها نیز حضور دارند، با تصویب نهایی در شورا دیگر نباید نیاز به تصویب هیئت وزیران داشته باشد بلکه باید اجرا شود.

وی افزود: حضور وزیر صمت طبق قانون باید شخصا در شورا حضور داشته باشند اما حضور وزیر صمت تنها ۳۰ درصد بوده است. نماینده وزارت جهاد کشاورزی ۲۰ درصد، نماینده بانک مرکزی ۲۰ درصد، نماینده وزارت تعاون ۱۰ درصد و سایر دستگاه‌ها هم حضور دائم نداشته‌اند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: اگر تصمیمات شورا ضمانت اجرایی قوی‌تری داشته باشند و نمایندگان دستگاه‌ها هم به طور مداوم در جلسات شرکت کنند، نقش این شورا پررنگ‌تر خواهد داشت. با توجه به اینکه این شورا محلی برای انتقال خواسته‌ها و دغدغه‌های بخش خصوصی است، با قدرت گرفتن آن  اقتصاد ایران با سرعت بیشتری به سمت اهداف کلان نیز سرعت خواهد رفت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 15 =