میرهاشم موسوی در جلسه‌‌‌ای با مدیران حوزه معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی، ارتقا و تحول در حوزه درمان تامین اجتماعی را یکی از اولویت‌‌‌های این سازمان ذکر کرد و افزود: مهم‌ترین خدمتی که سازمان تامین اجتماعی به جامعه تحت پوشش ارائه می‌دهد و برای همه مردم اهمیت ویژه‌ای دارد، حوزه درمان است. باید برنامه‌‌‌های این حوزه را بیش از گذشته جلو ببریم و خدمات را ارتقا دهیم. وی ایجاد تحول را مستلزم فراهم شدن شرایط و الزامات دانست و اظهار کرد: تحول بدون نرم‌‌‌افزار و سخت‌‌‌افزار لازم امکان‌پذیر نیست و آنچه همواره باید مورد توجه قرار گیرد، این است که تحول نیازمند هماهنگی بین بخشی است و باید در همه حوزه‌‌‌های عملکرد سازمان به دنبال هماهنگی و هم‌‌‌افزایی باشیم. سرپرست سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: باید وجه مشترک بخش‌‌‌های مختلف سازمان را مورد توجه قرار دهیم و همه مجموعه سازمان تامین اجتماعی باید به واحد منسجمی برای تحقق اهداف و وظایف سازمانی تبدیل شود. وی با بیان اینکه بخش عمده نیروی انسانی این سازمان در حوزه درمان مشغول به خدمت هستند، گفت: در حوزه درمان منابع انسانی اهمیت مضاعفی دارد. باید برآورده شدن مطالبات این عزیزان را مورد توجه قرار دهیم و برای افزایش رضایتمندی همکاران حوزه درمان اقدام کنیم.

موسوی دفاع از منافع بیمه‌شدگان تامین اجتماعی را مهم‌ترین هدف این سازمان برشمرد و تاکید کرد: منافع سازمان تامین اجتماعی در حوزه درمان این است که بهترین خدمت با بهترین کیفیت و با استانداردهای لازم و بهترین هزینه به مردم ارائه شود. او با تاکید بر تفویض اختیارات لازم به مدیران حوزه درمان تامین اجتماعی گفت: مدیران تامین اجتماعی متناسب با مسوولیت‌‌‌های خود اختیارات لازم را خواهند داشت و هر اختیاری را که موجب بهبود عملکرد شود، به مدیران تفویض می‌‌‌کنیم.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی، نظارت و ارزیابی دقیق ادارات کل و مدیریت‌‌‌های درمان تامین اجتماعی سراسر کشور را از دیگر اولویت‌‌‌ها برشمرد و اظهار کرد: باید الگوی مشخصی برای انتصاب مدیران داشته باشیم و صلاحیت‌‌‌های عمومی و تخصصی مدیران را به‌درستی شناسایی کنیم. معاونت درمان باید مدیران حوزه درمان استان‌‌‌ها را بر اساس شاخص‌‌‌های دقیق رتبه‌‌‌بندی کند. همچنین باید مشخص کند که کدام مدیران با برنامه‌‌‌ها و سیاست‌‌‌های کلان سازمان هماهنگی بیشتری دارند.

موسوی بر لزوم طراحی الگوی ارائه خدمات درمانی در سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد و افزود: خرید خدمات راهبردی بهترین الگو برای حوزه درمان تامین اجتماعی خواهد بود و ما بهترین و باکیفیت‌‌‌ترین خدمات را در اختیار جامعه شریف بیمه‌شدگان و بازنشستگان قرار می‌‌‌دهیم. او توسعه عادلانه خدمات درمانی را از دیگر شاخص‌‌‌های دارای اهمیت ویژه برشمرد و گفت: عدالت در همه حوزه‌‌‌ها مهم است و در عرصه سلامت اهمیت مضاعفی دارد. برقراری عدالت در حوزه سلامت باید در صدر اولویت‌‌‌ها قرار گیرد و توسعه خدمات باید با اولویت مناطق محروم انجام شود.

امیرعباس منوچهری، معاون درمان سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از حوزه درمان این سازمان پرداخت و گفت: از مجموع حدود ۷۰هزار نفر کارکنان سازمان تامین اجتماعی، ۵۰هزار نفر از کادر درمان هستند و حدود ۸هزار پزشک و ۱۷هزار کادر پرستاری در حدود ۴۰۰ بیمارستان و مرکز درمانی سراسر کشور مشغول خدمت به جامعه تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.

منبع