صنایع غذایی از محدودیت مصرف برق مستثنی هستند

مدیرعامل توانیر در پاسخ به ایلنا:

به نقل از ایلنا :مدیرعامل توانیر اظهار داشت: در جلسه امروز و همچنین جلسه‌ای که در شورای امنیت برگزار شد کلیاتی درخصوص محدودیت مصرف برای صنایع تصویب شد. بر این اساس صنایع غذایی مستثنی هستند و صنایع انرژی‌بر باید نسبت به کاهش مصرف اقدام کنند که از جمله آنها صنایعی همچون فولاد است.

محمد حسن متولی زاده پس از جلسه امروز با حضور معاون اول رییس جمهور که در محل دیسپاچینگ برگزار شد در پاسخ به سوال ایلنا درباره خاموشی ها و آسیب هایی که به بخش صنایع غذایی کشور وارد شده گفت: طی 40 روزه اخیر صنایع بزرگ و کشاورزان همکاری لازم را داشته‌اند و اکنون همکاری بیشتری از صنایع طلب می‌کنیم.

وی افزود: در جلسه امروز و همچنین جلسه‌ای که در شورای امنیت برگزار شد کلیاتی درخصوص محدودیت مصرف برای صنایع تصویب شد. بر این اساس صنایع غذایی مستثنی هستند و صنایع انرژی‌بر باید نسبت به کاهش مصرف اقدام کنند که از جمله آنها صنایعی همچون فولاد است.

مدیرعامل توانیر در ادامه با بیان اینکه نیروگاه‌های برق آبی 12 هزار مگاوات ظرفیت تولید برق دارند گفت: درسالهایی که وضعیت آب کشور متعارف بوده همانند سال‌های 98 و 99 ده هزار مگاوات از برق آبی‌ها تولید برق داشتیم اما امسال حجم آب سدها 50 درصد کاهش یافته بنابراین ظرفیت تولید نیروگاه‌ها نیز کاهش یافته است.

وی ادامه داد: طی ماه‌های اخیر نیروگاه‌های برق آبی تنها دو تا سه هزار مگاوات ظرفیت تولید دارند بنابراین فاصله بین 7 الی 8 هزار مگاواتی یکی از عوامل محدودیت و خاموشی‌ها است.

وی با بیان اینکه ماینرهای مجاز 300 مگاوات مصرف برق دارند که براساس تصمیمات اتخاذ شده در زمان اوج مصرف از مدار خارج خواهند بود خاطرنشان کرد: براساس گزارش دانشگاه کمبریج دو هزار مگاوات مصرف برق کشور از سوی ماینرهای غیر مجاز است اما در هر حال میزان مصرف ماینرها به طور دقیق قابل اندازه گیری نیست.

متولی زاده درباره خسارت به لوازم خانگی و نحوه جبران آن گفت: خسارت ناشی از حوادث برق بیمه است و در سایت‌های مربوطه نحوه پرداخت خسارت اعلام شده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =