معرفی کتاب های مدیریتی در خرداد ماه

در این مطلب سعی در معرفی کتاب­ های مفید در زمینه مدیریت و توسعه فردی و بازاریابی به شما را داریم. در ادامه اسامی کتاب ها همراه مشخصات و توضیحی مختصر از موضوع کتاب برایتان آورده ­ایم

 

۱- -کتاب مدیران و چالش ­های تصمیم­ گیری

اثر «ماکس بیزرمن و دون­ ای مور»

چاپ هفتم / اتشارات کرگدن / شابک: ۹۷۸۶۰۰۹۷۳۹۹۵۰ / حوزه مدیریت و تصمیم گیری

این کتاب راهنمای کاربردی و جامعی برای مدیران است که آن­ ها را برای شناخت بهتر این سوگیری­ ها و غلبه بر آن­ ها یاری می ­دهد تا کیفیت تصمیمات مدیریتی خود را افزایش دهند.

در کتاب پیش روی شما، قضاوت افراد در شرایط کاری مختلف مورد بررسی قرار گرفته و استراتژی­ های کاربردی برای ایجاد تغییر در فرآیند تصمیم­ گیری و بهبود این فرآیندها عرضه خواهد شد با این هدف که این استراتژی­ ها بخش دائمی رفتار شما گردد. در خلال کتاب، شما با مثال­ های متعددی از تمرین های تصمیم­ گیری و نمونه­ های واقعی روبه­ رو خواهید شد که از خلال سال­ ها تدریس این موضوع توسط نویسنده جمع ­آوری شده است. این مثال­ های عملی و عینی به شما کمک می­ کند تا کیفیت قضاوت­ های مدیریتی خود را ارتقا دهید.

 

 

 

  

۲- کتاب ۵۳ اصل در مدیریت انسان­ ها

اثر «استیفن رابینز»

چاپ اول / انشارات نص / شابک: ۹۷۸۹۶۴۴۱۰۱۴۴۱ / حوزه  مدیریت

در کتاب حاضر، موضوعات مربوط به «انسان‌ها در محیط کار» از جمله: استخدام، انگیزش، رهبری، ارتباطات، تشکیل تیم، مدیریت تعارض، طراحی شغل، ارزیابی عملکرد، تطبیق با تغییر در قالب ۵۳ اصل بیان شده است. هریک از اصول مطرح شده، فصل کوتاهی را به خود اختصاص داده و هر فصلی، اساساً مستقل از سایر فصول است.

 

 

 

 

۳-کتاب هوش هیجانی برای مدیران پروژه

اثر «آنتونی مرسینو»

چاپ چهارم / انتشارات آرایانا قلم / شابک : ۴-۸۹-۶۲۲۷-۶۰۰-۹۷۸ / مدیریت و توسعه فردی

نویسنده در این کتاب، مدل هوش هیجانی گلمن را با چهار مولفه‌ی زیر در نظر گرفته است:

خودآگاهی

-آگاهی اجتماعی

-مدیریت بر خود

-مدیریت رابطه‌ها

سپس کوشیده مصداق‌های هر کدام را در مدیریت پروژه بیابد و درباره آن‌ها  بنویسد.

البته چاره‌ای نداشته جز این‌که یک مولفه پنجم را هم به مدل اضافه کند و آن، رهبری تیم (Team Leadership) است.

 

 

 

۴-کتاب پنج دشمن کار تیمی: فراز و فرود رهبری یک تیم

اثر «پاتریک لنچیونی»

 چاپ یازدهم / انتشارات  فرا / شابک ۹۶۴۷۰۹۲۲۶۱ /  حوزه رفتار سازمانی و منابع انسانی

کتاب پنج دشمن کار تیمی، بر اساس مشاهدات و تجربیات شخصی لنچیونی تألیف شده است. بنابراین، نباید انتظار داشته باشید که با یک کتاب آکادمیک یا مجموعه‌ی گسترده‌ای از ارجاع به کتاب­ ها و مقالات دیگر روبه­ رو شوید.

بنابراین بهترین شکل رویایی با این کتاب آن است که فرض کنید پای صحبت‌های یک مشاور با تجربه‌ی مدیریت نشسته‌اید و او می‌خواهد تجربیات و دیدگاه‌های خود را در زمینه‌ی کار تیمی برای شما بیان کند.

 

 

 

 

۵-کتاب نسل سوم بازاریابی

اثر «فیلیپ کاتلر»

چاپ چهارم / انتشارات آریانا قلم / شابک: ۷-۹۷-۶۲۲۷-۶۰۰-۹۷۸ / حوزه مدیریت  بازاریابی و فروش

 کاتلر با کتاب نسل سوم بازاریابی و پس از آن، کتاب بازاریابی عصر چهارم کوشیده است نشان دهد که با وجود گذشت حدود نیم قرن از نخستین کتابش، هنوز هم برای دنیای امروز و نیازهای امروز، حرف تازه‌ای برای گفتن دارد.

با وجودی که دیجیتالی شدن، محور عصر چهارم بازاریابی است؛ اما سایه‌ی دنیای دیجیتال و فناوری اطلاعات و شبکه­ های اجتماعی، کاملاً بر سر نسل سوم بازاریابی هم دیده می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + یک =