سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش امروز/ رشد بازار، سنگینی صفوف فروش را کم نکرد

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۵۸۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش چهار هزار و ۲۱۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به سه هزار و ۶۳۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش «برکت»، «دی» و «سدور» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه دارویی برکت بیش از ۱۲۵میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید «وسپهر»، «قیستو» و «کزغال» در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۵۳۰میلیارد تومان (۹۱درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۷۴۰میلیارد تومان (۱۸درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۷نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۳۹نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شرکت قند بیستون (قیستو) به ۱۴.۳درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«سیمان، آهک و گچ» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش حدود ۳۶۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «انبوه سازی، املاک و مستغلات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۳۴۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «سرمایه‌گذاری‌ها» با تقاضای خرید ۱۳۰میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۲۲درصد از چهار هزار و ۷۹۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هزار و ۳۹۵میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۳۴۴درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۶هزار و ۱۸۵میلیارد تومان خواهد رسید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + پنج =