وی افزود: همچنین در این جلسه درخصوص نحوه سفر و اقامت و حضور در مناطق پرجمعیت و تفرجگاه‌ها و نقاط تا‌ریخی و زیارتی، تصمیم‌گیری شده و مشخص خواهد شد. در همین حال رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در جلسه کمیته گفت: درخصوص سفرهای نوروزی پروتکل‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که قابلیت اجرا داشته باشند و همچنین باید به نحوی باشند که مردم مجاب به اجرای آن شوند. حسین ذوالفقاری بااشاره به نشستی که دراین خصوص برگزار شده است، گفت: در این نشست پیشنهاد شد که اگر با رشد بیماری مواجه نشویم، محدودیت‌ها کم شود که مردم بتوانند سفر نوروزی داشته باشند. او در عین حال گفت براساس شرایط بیماری در شهرهای مختلف تکلیف سفرها مشخص خواهد شد.

روز دوشنبه نیز شروط سفرهای نوروزی ازسوی وزارت بهداشت و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری اعلام شده بود که براساس آن سفر با خودروی شخصی به مناطق نارنجی و قرمز و حتی برخی از شهرهای زرد ممنوع اعلام شده بود.

وضعیت استان خوزستان

در این میان وضعیت استان خوزستان همچنان بحرانی است. به گفته فرهاد ابول نژادیان، سخنگوی ستاد مدیریت کرونای استان خوزستان، اکنون به ازای هر بیمار کرونایی در استان، ۱۲۳ بیمار تولید می‌شود و تا‌ زمانی که این عدد به کمتر ۱۰۰ نرسد، شیب بیماری در خوزستان نزولی نمی‌شود.

زمان واکسیناسیون سالمندان

در کنار نگرانی‌ها از وضعیت کرونا در کشور با توجه به ورود نوع جهش‌یافته این ویروس، تلاش‌ها برای واکسیناسیون کرونا نیز ادامه دارد. در همین ارتباط معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته برای تزریق واکسن کرونا به سالمندان گفت: بسته به ورود واکسن‌های تولید داخل پیش‌بینی می‌کنیم از فروردین‌ماه واکسیناسیون این ۸ میلیون نفر را آغاز و تا‌ آخر تیرماه به اتمام برسانیم.

منبع