تنظیم بازار، اولویت جدید وزارت صنعت

وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد

وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت در اولین دیدار با کارکنان وزارت صنعت، مهم‌ترین اولویت‌های ایام آتی این وزارتخانه را مباحث تنظیم بازار و تامین مایحتاج عمومی اعلام کرد و گفت:

وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت در اولین دیدار با کارکنان وزارت صنعت، مهم‌ترین اولویت‌های ایام آتی این وزارتخانه را مباحث تنظیم بازار و تامین مایحتاج عمومی اعلام کرد و گفت: با تلاش‌های صورت گرفته، ذخایر استراتژیک کشور در وضعیت بسیارخوبی قراردارد. رضا رحمانی با برشمردن اولویت‌های کاری و برنامه کوتاه‌مدت خود تا پایان سال گفت: برنامه‌های میان مدت و بلندمدتی که از قبل در وزارت صنعت وجود داشت را اصلاح و تکمیل کردیم و برای روز‌های آتی نیز برنامه‌های اجرایی مدونی درنظر گرفته‌ایم. به گزارش شاتا، او با اشاره به ضرورت توجه به بخش تولید افزود: حفظ وضع موجود، اشتغالزایی صنعتی به ویژه تولیدات حساس و ضروری و کالاهایی که در زنجیره تولید قرار دارند و نیز تامین مواد اولیه و ملزومات تولید از اولویت‌های وزارت صنعت در این دوره است.

رحمانی همچنین توسعه بخش معدن را از دیگر برنامه‌های وزارت صنعت برشمرد و افزود: در حوزه معدن نیز اولویت‌هایی داریم و اینکه از نعمات خدادادی در این بخش بیشتراستفاده کنیم و از ذخایر معدنی بهره ببریم. رحمانی صادرات را موتور و پیشران اقتصاد کشور عنوان کرد و افزود: در حوزه صادرات با تنظیم ساز و کار مربوطه می‌توانیم از موقعیت پیش آمده برای رشد صادرات استفاده کنیم. او بر لزوم ارتباط با تشکل‌های حوزه صنعت، ‌معدن و تجارت تاکید کرد و یادآور شد: ارتباط با تشکل‌ها در حوزه صمت و اتاق اصناف، تعاون و بازرگانی و خانه‌های صنعت، معدن و تجارت و.. بسیار ضروری است و مشورت با ذینفعان و فعالان اقتصادی یکی از پایه‌های اساسی در تصمیم‌گیری‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت به شمار می‌رود.

وزیر صنعت، معدن وتجارت در ادامه افزود: با همفکری بخش خصوصی تصمیمات بهینه اتخاذ و در مرحله اجرا همه با هم همکاری خواهیم داشت. رحمانی ادامه داد: ظرفیت‌های خوب و خدادادی بسیاری در کشور داریم و اگر همه پای کار باشند، با وجود قدرت مردمی و سایر تشکل‌های بخش خصوصی که اخیرا برای همکاری و همفکری اعلام آمادگی کرده‌اند تولید و اقتصاد کشور را رشد می‌دهیم. وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر رشد و توسعه استارت‌آپ‌ها و صنایع دانش بنیان افزود: فرصت‌ها و ظرفیت‌های خوبی در سال‌های قبل در بخش تولید کشور ایجاد شده که باید فعال شوند. رحمانی تصریح کرد: نسل چهارم صنعت بر دوش جوانان است و باید از توانمندی آنها استفاده شود زیرا این نسل موجب ایجاد واحدهای صنعتی جدید و قابل رقابت در عرصه جهانی هستند و نتیجه این اتفاق سروسامان گرفتن وضعیت تولید و تجارت، رونق تولید، اشغال و راحتی مردم در تامین مایحتاج است.

اوتاکید کرد: سعی می‌کنیم دغدغه مردم را کم کنیم و از خدا و همه مردم مدد می‌جوییم چرا که فعالان بخش تولید با بیش از ۸۰ هزارواحد تولیدی، ۳ میلیون واحد صنفی و تعاونی‌های مصرف و تولید و ۱۰ هزار معدن ظرفیت‌های بی‌نظیری در اختیار ما گذاشته‌اند. رحمانی در ادامه تصریح کرد: یقینا یکی از آسیب‌ها تغییر پی در‌پی رویه‌ها و مقررات بوده و اعتقاد دارم با کار کارشناسی و مشورت با بخش خصوصی می‌توان اشتباهات را کمتر کرد و بر عدم تغییر پی در پی رویه‌ها اصرار دارم.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − چهار =